Zaplanuj pobyt
Przyjazd 24
sty 2022
Wyjazd 25
sty 2022
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Atrakcje turystyczne w Szczecinie. Co warto zobaczyć?

Szczecin - pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam na myśl o nim, to przede wszystkim miasto portowe. Według niektórych uważany jest za najlepsze miejsce do życia. Czy takim samym miejscem jest także dla turystów? Jakie zabytki Szczecina warto zobaczyć? Gdzie się wybrać? Jakie skrywa w sobie atrakcje? Szczecin będący perłą Pomorza Zachodniego urzeka i przyciąga turystów nie tylko wspaniałą architekturą i zabytkami, ale także urokiem samym w sobie. 

Paryż Północy i jego atrakcje: Szczecin

Jest taki zakątek na polskiej ziemi, w którym tereny zielone i woda zajmują połowę powierzchni miasta. Może pochwalić się ponad tysiącletnią tradycją, a nazywany jest Paryżem Północy. Choć znany przede wszystkim z portu morskiego czy kojarzony ze stocznią, do zaproponowania ma o wiele, wiele więcej. Urok, klimat i miejsca tego miasta sprawiają, że na mapie Polski jest absolutną perełką turystyczną. A ci, którzy jeszcze go nie znają, powinni jak najszybciej nadrobić zaległości! Poszukując inspiracji na krótszy lub dłuższy wypad, sprawdź jakie atrakcje Szczecin ma Ci do zaoferowania. Co warto zobaczyć w naszym polskim Paryżu? Jakie zabytki Szczecina muszą znaleźć się na Twojej liście miejsc do odwiedzenia? 
Kierunek Szczecin: co zobaczyć w stolicy Pomorza Zachodniego? 

Lubisz miejsca z historią? Poszukujesz inspiracji i kierunku, który oprócz świetnej bazy wypoczynkowej, zagwarantuje Ci także moc atrakcji turystycznych, a w zanadrzu będzie miał imponującą listę zabytków wartych obejrzenia? Idealną bazą wypadową będzie perełka Pomorza Zachodniego, która przywodzi na myśl paryskie klimaty, czyli Szczecin. Atrakcje, jakie ma do zaoferowania są gwarancją tego, że znajdą tutaj coś dla siebie zarówno duzi, jak i mali turyści. 

Symbolem Szczecina i najsłynniejszą jego wizytówką są Wały Chrobrego. To półkilometrowy taras widokowy wznoszący się nad Odrą, który w pierwotnym zamyśle miał być centralnym punktem spacerowym miasta. Obecnie uważane są za jeden z najciekawszych projektów z początków XX wieku. Na liście pt.: “zabytki Szczecina”, Wały Chrobrego zajmują bez wątpienia jedną z najwyższych pozycji. Stanowią kulminacyjny punkt miasta, w którym rozpocząć powinno się zwiedzanie Szczecina. Wraz z Muzeum Narodowym, Zamkiem Książąt Pomorskich i Katedrą pw. św. Jakuba tworzą panoramę miasta, będącą znakiem charakterystycznym Szczecina.

Szczecin: atrakcje turystyczne warte poznania i doznania

Planując odwiedzić Szczecin, atrakcje turystyczne, które muszą znaleźć się na Twojej liście powinny obejmować także takie obiekty jak Muzeum Narodowe, które jest największą instytucją kultury w województwie zachodniopomorskim czy średniowieczny symbol Szczecina, którym jest Zamek Książąt Pomorskich. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych, w której każdego roku organizowane są liczne koncerty i imprezy kulturalne. Wybierając się na Zamek Książąt Pomorskich warto odwiedzić także muzeum i celę czarownic, która słynie z legendy mówiącej o rzuceniu klątwy na ród książęcy. To właśnie w tej celi uwięziona była Sydonia von Borck, szlachcianka pomorskiego roku, ścięta i spalona jako czarownica. 
Zabytki Szczecina: kluczowe miejsca na mapie miasta

Zabytki Szczecina to nie tylko Muzeum Narodowe, Bazylika archikatedralna św. Jakuba czy wspomniane wyżej Wały Chrobrego. To miasto ma do zaoferowania o wiele więcej. Jedno jest pewne - za cel swojej podróży, na mniejsze czy większe wakacje, warto wybrać Szczecin. Co zobaczyć oprócz kultowych miejsc z pierwszych stron przewodników po Zachodnim Pomorzu? Na liście zatytułowanej: “Szczecin - atrakcje turystyczne” warto odhaczyć także takie miejsce jak Jezioro Szmaragdowe będące zbiornikiem powstałym w wyrobisku dawnej kopalni margla i kredy, Bulwary czy - naturalnie - szczecińską starówkę. Na turystów czeka także najbardziej romantyczne miejsce na mapie miasta, za jakie uchodzi Ogród Różany “Różanka”, położony na skraju Parku Kasprowicza. 

Poznaj Szczecin z naszym przewodnikiem

Obierając za cel swojej podróży Szczecin, zabytki czy atrakcje, jakie oferuje turystom trafią w gusta zarówno tych, którzy planują bardziej aktywny wypoczynek i zwiedzanie kluczowych miejsc na mapie miasta, ale także tych, którym marzą się niespieszne spacery w przepięknych okolicznościach przyrody. Wybierając się do stolicy województwa zachodniopomorskiego koniecznie zerknij do przewodnika po Szczecinie, który przybliży Ci te bardziej i mniej popularne miejsca warte odwiedzenia. 

Planując podróż do Paryża Północy, pomyśl także o komfortowym miejscu, w którym będziesz mógł złapać oddech po całodziennym zwiedzaniu. Hotel Dana położony w centrum miasta, którego znakiem rozpoznawczym jest elegancja w stylu retro, zapewni Ci idealne warunki do regeneracji i naładowania baterii na kolejny aktywny dzień w Szczecinie. Komfortowe pokoje, doskonała kuchnia i kameralna strefa SPA - potrzeba czegoś więcej? 

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij