Zaplanuj pobyt
Przyjazd 29
lis 2021
Wyjazd 30
lis 2021
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Organizacja szkoleń i konferencji. Jak się za to zabrać?

Szkolenia biznesowe czy konferencje to coraz popularniejszy sposób na zorganizowanie spotkań z kontrahentami, pozyskanie klientów czy po prostu podniesienie kwalifikacji pracowników. Kluczem do sukcesu jest pomysł i kompleksowy plan działania. Jak powinna wyglądać organizacja konferencji krok po kroku i od czego warto ją zacząć? Jeśli organizowanie szkoleń nie jest Twoją domeną, a właśnie musisz stawić czoła takiemu wyzwaniu, zapoznaj się z naszym mini poradnikiem i sprawdź, jak zorganizować konferencję!

 

Organizacja szkoleń: sprawdzony przepis na sukces

Organizacja szkoleń dla osoby, która nie ma doświadczenia w kreowaniu eventów może okazać się ogromnym wyzwaniem i wiązać się ze sporym stresem. Kompleksowe przygotowanie, dobry plan działania i dbałość o każdy najmniejszy detal może jednak zaowocować sukcesem i konferencją, która odbije się szerokim echem w Twojej branży. 

Warto jednak pamiętać, że zupełnie inaczej będą przebiegać przygotowania do wewnętrznego spotkania w firmie dla kilku osób, a innego podejścia do tematu będzie wymagała organizacja szkoleń czy organizacja konferencji, które skierowane będą do kilkudziesięciu czy nawet kilkuset uczestników. Każde szkolenie biznesowe musi mieć jasno wyznaczony cel i klarowną koncepcję eventu. Plan działania, który krok po kroku przeprowadzi nas przez kolejne etapy organizacji szkolenia, to sprawdzony sposób na sukces. 

Od czego zacząć organizowanie konferencji? 

Organizując szkolenie biznesowe zacznij przede wszystkim od wykreowania ogólnej koncepcji spotkania. Wyznacz jej główny cel, zastanów się jaki charakter ma mieć event i do kogo tak naprawdę jest skierowany. Bardzo ważne jest odpowiedzenie sobie na pytania, co chcemy przekazać uczestnikom spotkania, jak długo ma ono trwać, ale także jakie wymagania techniczne przed nami stawia. Jednym z kluczowych kryteriów będzie także budżet, jaki masz do zagospodarowania. Ustalenie go będzie jednocześnie wyznacznikiem tego, na jakie atrakcje podczas eventu możesz sobie pozwolić czy jakie udogodnienia dla uczestników możesz w ogóle wziąć pod uwagę. Po tym nadejdzie moment na przygotowanie szczegółowego planu działań, który pozwoli Ci działać jak najbardziej kompleksowo i chronologicznie, a także będzie gwarancją tego, że nie umknie Ci żaden detal. 

Szkolenie biznesowe z atrakcjami: jak umilić gościom czas eventu?

Szkolenie biznesowe jest świetną okazją nie tylko na przekazanie wiedzy i wsparcie rozwoju zawodowego pracowników, ale także pozyskanie nowych klientów i zbudowanie swojego wizerunku jako eksperta w danej dziedzinie. Niezależnie od tego, czy sam jesteś ekspertem i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi czy może organizujesz szkolenie dla swoich pracowników i potrzebujesz wsparcia profesjonalnego szkoleniowca, przygotuj szczegółowy plan konferencji i zastanów się, w jaki sposób możesz uatrakcyjnić ten czas uczestnikom spotkania. Organizowanie szkoleń połączonych z bankietem, kolacją biznesową czy nawet warsztatami integracyjnymi, to coraz chętniej wykorzystywane rozwiązania przez organizatorów szkoleń.

Organizacja konferencji z noclegiem: gdzie zorganizować event? 

Organizacja konferencji, która skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, ludzi z różnych stron Polski czy nawet uczestników zagranicznych będzie wymagała także zorganizowania noclegu dla gości. Optymalnym rozwiązaniem jest więc organizowanie szkoleń w obiektach, które oprócz bazy noclegowej, mogą zaoferować Ci wynajem sal konferencyjnych czy chociażby wyśmienity catering. 

Miej na uwadze, że organizowanie szkoleń to także szereg wysłanych maili i zapytań ofertowych. Warto więc zastanowić się, jakiego rodzaju obiekt spełni nasze oczekiwania i będzie w stanie obsłużyć event na najwyższym poziomie. Na wagę złota będzie miejsce, które oprócz przestrzeni konferencyjnej będzie mogło także wesprzeć Cię w organizacji szkolenia czy służyć praktyczną radą.

Odpowiedzią na Twoje potrzeby może być Hotel Dana, który oprócz komfortowych pokoi, może zagwarantować sale konferencyjne wyposażone w niezbędny sprzęt, a ponadto zadba o przekąski podczas przerwy kawowej czy wyśmienity lunch. Pamiętaj, że dla gości biznesowych mamy specjalną ofertę cenową. 

Jak zorganizować konferencję z sukcesem? Nagłośnij wydarzenie

Ostatnim krokiem przybliżającym Cię do zorganizowania profesjonalnej konferencji będzie wysłanie zaproszeń do uczestników, ale także poszerzenie tego grona poprzez wypromowanie konferencji w mediach. Marketing wokół tego typu wydarzeń to nieodzowny element ich organizacji. Dzięki temu możesz trafić do potencjalnych kontrahentów, których zainteresuje tematyka organizowanego przez Ciebie spotkania. Przygotuj broszurę informacyjną wraz z agendą konferencji i linkiem do wydarzenia czy strony, którą chcesz wypromować. Z taką wiedzą możesz śmiało rozpocząć organizowanie szkoleń! 

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij