Zaplanuj pobyt
Przyjazd 02
cze 2023
Wyjazd 03
cze 2023
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Co warto zobaczyć na Jarmarku Jakubowym w Szczecinie?

Jarmark Jakubowy to kolorowe, pachnące regionalnymi przysmakami święto, które sprasza do Szczecina turystów z całej Polski. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić stolicę województwa zachodniopomorskiego w lipcu i czego skosztować z regionalnych przysmaków!

Jarmark Jakubowy Szczecin co to jest i kiedy się odbywa?

Raz w roku, w szczecińskiej Katedrze Świętego Jakuba, odbywa się święto, które nawiązuje do staropolskiej tradycji związanej z odpustami, pielgrzymkami oraz innymi uroczystościami religijnymi. 

 

Oprócz strawy duchowej Jarmark Jakubowy Szczecin to także targi żywności tradycyjnej i regionalnej, kiermasz rękodzieła wystawców z Polski i zza granicy, a także wydarzenia kulturalne, koncerty i wiele ciekawych atrakcji.

 

W 2023 roku XIV Jarmark Jakubowy odbędzie się w dniach 20-23 lipca na placu Katedralnym i Placu Orła Białego. Wstęp na Jarmark jest bezpłatny.

Weekendowy wypad do Szczecina i na Jarmark Jakubowy? Oczywiście!

Stolica województwa zachodniopomorskiego to miasto bogate w zabytki, muzea i atrakcje kulturalne, które czekają na odwiedzających przez cały rok. Zdarzają się jednak wydarzenia sezonowe, takie jak Jarmark Jakubowy w lipcu, na które warto przyjechać nawet z drugiego końca Polski. 

 

Weekendowy wypad w zachodniopomorskie to świetny pomysł na krótki urlop z rodziną lub z przyjaciółmi. Z łatwością znajdziesz tutaj dobry hotel w Szczecinie z atrakcyjną ofertą noclegową i restauracją z pyszną kuchnią regionalną. 

 

Nawet już dwa lub trzy dni odpoczynku od pracy, intensywnego trybu życia i hałasu z pewnością pomogą Ci odetchnąć pełną piersią i naładować akumulatory na kolejne tygodnie. 

Jarmark Jakubowy Szczecin przysmaki z regionu i nie tylko

Kolorowy jarmark w Szczecinie to uczta dla ducha i dla ciała, dlatego zawsze warto dobrze przejrzeć ofertę wystawców, aby nie pominąć żadnej smakowitej perełki. Co warto zjeść na jarmarku lub zabrać ze sobą do domu? Z pewnością będą to:

 

 • wiejskie chleby, precle i regionalne wypieki,
 • rogale jakubowe,
 • andruty kaliskie,
 • pierniki szczecińskie,
 • regionalne zakwasy w butelkach zamykanych na tradycyjny porcelanowy korek,
 • orzechy laskowe,
 • miody,
 • starożuławski czosnek,
 • sok z granatu,
 • przyprawy i zioła,
 • paprykarz szczeciński,
 • wędliny tradycyjne,
 • konfitury szczecińskie z płatków róży,
 • pieczone ziemniaki.

To oczywiście nie wszystko, ale takie menu z pewnością zachęci miłośników dobrej kuchni i wyrazistych smaków do odwiedzenia szczecińskiego jarmarku w lipcu.

Jarmark Jakubowy atrakcje dla dorosłych

Oprócz regionalnej żywności, a także wyrobów tradycyjnych np. z Litwy, Bułgarii czy Rumunii, na Jarmarku Jakubowym można znaleźć wyroby rękodzielnicze ze skóry, szkła i porcelany, wiklinowe kosze, ręcznie wykonana biżuterię, drewniane łyżki, koronkowe parasolki i wiele innych, unikatowych przedmiotów.

 

Do odpoczynku zachęcają kawiarnie i stoiska ze słodkościami, z kolei mini galerie sztuki, koncerty solistów i zespołów z regionu, pokazy rzemieślnicze, pokazy ognia gwarantują wspaniałą strawę duchową. 

 

Ponadto w zeszłorocznych edycjach można było zwiedzić Katedrę z przewodnikiem, wziąć udział w konkursach rodzinnych, a także wysłuchać ciekawych prelekcji na temat regionu i ochrony środowiska. 

Jarmark Jakubowy w Szczecinie atrakcje dla dzieci

Jarmark Jakubowy w Szczecinie oferuje bogatą strefę zabawy i rozrywki dla najmłodszych. Są to m.in. wspólne zabawy z animatorami zabaw, malowanie kolorowych tatuaży na twarzach, puszczanie baniek mydlanych, a także zabawy i konkursy z nagrodami.

 

Strefa dla dzieci obfituje w dmuchane zamki, kolorowe zabawki, piłeczki do rzucania i turlania, a także inne atrakcje, jak teatrzyki, pokazy mimów czy pokazy chodzenia na szczudłach.

 

Jeśli po całym dniu wrażeń szukasz czegoś do spokojnego zwiedzania, to takim miejscem z pewnością okaże się szczecińska Wenecja. Znajdziesz ją nieopodal Dworca Głównego i możesz zwiedzić ją zarówno z brzegu, jak i podczas spokojnego rejsu kajakiem.

 

Szczecin zaprasza na kolorowy i barwny weekend!

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij