Zaplanuj pobyt
Przyjazd 28
wrz 2023
Wyjazd 29
wrz 2023
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Województwo zachodniopomorskie – atrakcje, które musisz zobaczyć w okolicach Szczecina

Cudze chwalicie, swego nie znacie – słowa, które bardzo często beznamiętnie powtarzamy, mają w sobie ogrom prawdy. Doznania, doświadczenia i przeżycia, jakich często szukamy w najodleglejszych zakątkach świata, może zapewnić nam województwo zachodniopomorskie. Atrakcje w okolicach Szczecina spełnią oczekiwania najbardziej wytrawnych podróżników – małych i dużych globtroterów! 

Zachodniopomorskie – atrakcje dla wymagających

Zachodniopomorskie atrakcje są jednymi z najbardziej niedocenianych w naszym kraju. Tymczasem Pomorze Zachodnie ma nam do zaoferowania mnóstwo ciekawych przestrzeni, w których odnajdą się zarówno niezwykle wymagający turyści żądni nieoczywistych doświadczeń, jak i ci, którzy preferują spokojny relaks w pięknych okolicznościach przyrody. Zatem, jakie ciekawe miejsca w zachodniopomorskim warto zobaczyć? 

Wybierając za cel swojej podróży Pomorze Zachodnie, atrakcje czekają na nas między innymi w Koszalinie, Szczecinie czy w Świnoujściu. Jedną z popularniejszych pozycji na liście pt: “Ciekawe miejsca – zachodniopomorskie” jest Multimedialne Muzeum Trzęsacza, które ma na swoim koncie tytuł Najciekawszej Atrakcji Pomorza Zachodniego. Muzeum prezentuje historię ruin kościoła w Trzęsaczu, a jego ekspozycja podzielona została na sale, z których każda ukazuje inny rozdział z historii. To, co jednak najbardziej intrygujące to fakt, że obiekt wykorzystuje do tego najnowocześniejsze technologie, które oddziałują na nasze zmysły za pomocą dźwięku, światła i obrazu. 

Zachodniopomorskie atrakcje skrywają w sobie też szczyptę tajemniczości – tą przepełnione jest między innymi Podziemne Miasto w Świnoujściu, które było jedną z najbardziej tajemniczych fortyfikacji wojskowych w regionie. To miejsce warto zobaczyć chociażby dlatego, że tajemnica tego obiektu, przez lata była jedną z najbardziej strzeżonych. Podziemna historia polskiego wybrzeża zainteresuje nie tylko zapalonych historyków, ale także żądnych przygód młodszych turystów. 

Atrakcje dla dzieci – zachodniopomorskie szlakiem małych stóp

… a jeśli już o młodszych turystach mowa – atrakcje dla dzieci zachodniopomorskie, to prawdziwa gratka dla niespokojnych duchów. Obowiązkowym punktem na mapie podróży młodych odkrywców powinna być Wioska Indiańska w Koszalinie, w której poprzez zabawę najmłodsi mają okazję poznać kulturę Indian. Mali globtroterzy mogą tam postrzelać z łuku czy zapolować na bizony. Chcąc zagwarantować naszym latoroślom odrobinę niecodziennych atrakcji, warto zamienić podróż samochodem czy autobusem na Koszalińską Kolej Wąskotorową. Trasa kolejki wiodącej przez las to nie tylko uczta dla oka dorosłych, ale i niesamowite przeżycie dla tych młodszych. Osoby, które interesują niecodzienne atrakcje turystyczne zachodniopomorskie powinny zobaczyć niezwykle klimatyczny Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie. Osada ma w zanadrzu – zarówno dla młodszych, jak i starszych – kilkadziesiąt replik chat, bramy z wałami i umocnieniami obronnymi, a także nabrzeże portowe. Wszystko to przeniesie nas w czasie do X wieku, gwarantując doświadczenia, jakich na próżno szukać w innych szerokościach geograficznych. 

Pomorze Zachodnie – atrakcje pełne aktywności

Atrakcje turystyczne zachodniopomorskie to także genialna odpowiedź na potrzeby wszystkich tych, którzy czas wolny lubią spędzać aktywnie. Ścieżki rowerowe, trasy spacerowe czy genialne kąpieliska – to wszystko mają do zaoferowania okolice Szczecina. Atrakcje, ale i spokój oraz relaks po aktywnym i wymagającym fizycznie dniu przyniesie z kolei Hotel w Szczecinie Dana, który – choć położony w centrum miasta – zapewnia niepowtarzalny klimat i pozwala złapać oddech w eleganckich wnętrzach. Przed tym jednak nieco ruchu… 

Atrakcje w zachodniopomorskim z pewnością trafią w gusta miłośników sportów wodnych. Amatorów kajakarstwa i żeglarstwa przyciągnie Myślibórz i Jezioro Myśliborskie czy Jezioro Drawsko, które jest największą atrakcją Czaplinka. Przepiękna linia brzegowa, imponujące klify i bajeczne zatoczki idealnie nadające się na biwakowanie – to bez wątpienia najsilniejsze atuty zachodniopomorskich regionów Polski będących mekką miłośników sportów wodnych, a jednocześnie wielbicieli spokojnych, wolnych od tłumów, okolic. 

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij