Zaplanuj pobyt
Przyjazd 17
paź 2021
Wyjazd 18
paź 2021
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Co warto zobaczyć w najbliższej okolicy Szczecina?

O tym, że Szczecin wart jest zwiedzenia, wiele osób przekonało się podczas pobytu w tym mieście, a część ma jeszcze przed sobą odkrywanie jego uroków. 

Jednak Szczecin ze swoim Zamkiem Książąt Pomorskich, z Wałami Chrobrego czy wieloma parkami zielonymi i pełnymi kwiatów od wiosny do jesieni to nie jedyne miejsce, które warto odwiedzić w województwie zachodniopomorskim.

Atrakcje okolic Szczecina

Podczas pobytu w Szczecinie opłaca się wsiąść w samochód własny lub wypożyczony i objechać najbliższe okolice miasta. A lista atrakcji w Szczecinie jest naprawdę długa i kolejne jej punkty mają szansę zainteresować turystów w różnym wieku, singli, pary i całe rodziny z dziećmi. Można zacząć od Polic z ruinami wytwórni paliw syntetycznych w ramach zwiedzania Muzeum Historycznego. Wiele tutaj pamiątek związanych z historią regionu. W mieście są też liczne zabytkowe kościoły, ruiny klasztoru Augustianów, kamienice z XIX wieku i ratusz z początków wieku XX oraz Lapidarium – pamiątka po dawnych, niemieckich cmentarzach. Turyści chętnie zaglądają również do Trzebieży, która jest kompleksem wypoczynkowym nad Zalewem Szczecińskim lub do Nowego Warpna: miasteczka na półwyspie, bogatego w miejsca do plażowania i w trasy spacerowe. Ciekawe dla całych rodzin może okazać się Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie lub ogród dendrologiczny z kolekcją unikatowych gatunków drzew w Przelewicach. Oczywiście od Szczecina już tylko około 100 km do Międzyzdrojów z Wolińskim Parkiem Narodowym, z muzeum, zagrodą pokazową i licznymi trasami spacerowymi, w tym ze słynną Promenadą Gwiazd, molo, parkiem miniatur i muzeum figur woskowych. Podobna odległość dzieli Szczecin od Świnoujścia, gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż w naszym kraju, latarnia morska i wieża widokowa.

Plażowanie? Tak, to możliwe!

Wbrew powszechnemu przypuszczeniu… Szczecin nie leży nad morzem. Od morza dzieli to miasto 100 km, jednak decydując się na urlop w Szczecinie, także można zaznać nieco morskich kąpieli, czy chociaż pochodzić po plaży i pooddychać powietrzem przepełnionym jodem. Osoby, które liczą na ciszę i spokój nawet w sezonie, mogą wybrać się do miejscowości mniej modnych, a jednocześnie ciekawych, z niewielką liczbą turystów. Polecić możemy Pogorzelicę z plażą o umiarkowanym stopniu zatłoczenia. Jeśli jednak plażowanie to za mało, można wybrać się do popularnych wśród turystów miasteczek typu Rewal czy Pobierowo. Jest także Wisełka z przepiękną, piaszczystą plażą, do której idzie się przez Woliński Park Narodowy. To miejsce, w którym nie ma tłumów i można wypocząć od miejskiego zgiełku, a jednocześnie jest gdzie zjeść i napić się kawy. Można też stąd wypuścić się do wspomnianych już Międzyzdrojów czy Świnoujścia, do Lubina, nad Jeziorko Turkusowe w Wapnicy. Długa, ale ciekawa wycieczka obejmować może też zwiedzanie Kamienia Pomorskiego. 

Raj dla wędkarzy i miłośników wodnego szaleństwa

Komu w głowie łowienie ryb, także w okolicach Szczecina szybko się odnajdzie i będzie cieszył się z pobytu. Zalew Szczeciński uważany jest za najbogatsze w gatunki łowisko w Polsce. Złowić można tutaj niemal wszystkie gatunki ryb karpiowatych, ale także liczne drapieżniki: okonia, sandacza, miętusa, suma, szczupaka, troć wędrowną i łososia. Zdarzają się także takie gatunki, jak sieja czy ciosa, można też spróbować złowić węgorza. Zalew Szczeciński, zwłaszcza w okolicy Czarnocina, to idealne miejsce do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Płytkie wody i zachodnie wiatry sprawiają, że pobyt nad zalewem jest atrakcyjny, a także dosyć bezpieczny. 

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij