Zaplanuj pobyt
Przyjazd 17
paź 2021
Wyjazd 18
paź 2021
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Jak zorganizować perfekcyjny bankiet?

Nie da się ukryć, że jako naród wielbimy wszelkie biesiady, spotkania towarzyskie, świetnie bawimy się na weselach. Szybko jednak zmieniamy się pod wpływem nowinek ze świata i nabywamy zwyczajów, które kojarzą się z elegancją i wystawnością. To dlatego bankiety, czyli przyjęcia wystawne, eleganckie, z bogatym menu i świetną oprawą zdobywają coraz większe zainteresowanie w biznesie, jak i wśród osób prywatnych.

Rodzaje bankietów

Bankiet to słowo pochodzące z języka francuskiego. Za naszą zachodnią granicą taka forma spędzania czasu w towarzystwie znana jest od dekad. Niemniej jednak i w naszym kraju za sprawą nowoczesnych hoteli z salami konferencyjnymi i restauracyjnymi coraz częściej stanowią element życia biznesowego i towarzyskiego. Elegancka forma zaś idealnie pasuje do osób, które odniosły sukces i cenią sobie ekskluzywny charakter takich spotkań.

Wyróżnia się trzy rodzaje bankietów. Jednym z nich jest bankiet w stylu angielskim, który odbywa się w formie stojącej. Bankiety takie zwane są też “coctail party”. Kiedyś najczęściej organizowane były w ambasadach, popołudniami, tylko dla osób, które otrzymały wcześniej stosowne zaproszenie. Dzisiaj coctail party to także okazja do szybkiego poznania dużej ilości osób. Goście bowiem krążą po sali i jedząc, rozmawiają ze sobą, nawiązując wartościowe kontakty. Inny rodzaj bankietów to tzw. bankiet mieszany lub amerykański. Podczas takiego przyjęcia posiłki podawane są przy stołach, a sama oprawa wymaga znakomitej znajomości dobrych manier, bo często odbywają się one w ramach spotkań o randze międzynarodowej.  Bankiety amerykańskie są zwykle najbardziej oficjalne. Mieszane są typowe dla bankietów biznesowych.

Specjaliści od przygotowywania eventów i bankietów

Bankiety oficjalne zwykle wymagają większych przygotowań, luksusowych warunków, bogatego menu, a ważnym elementem na nich są przemówienia i toasty. Formalnymi organizatorami bankietów są szczególnie politycy czy znane osobistości, ale tak naprawdę to nie oni organizują całość wydarzenia. Wszystkie zadania związane z cateringiem, przygotowaniem sali, zorganizowaniem zaproszeń i przygotowaniem odpowiedniej obsługi kelnerskiej zleca się wyspecjalizowanym firmom, które dysponują event managerami. Obowiązkiem gospodarza pozostaje więc jedynie powitanie  i pożegnanie każdego gościa oraz obecność w czasie bankietu.

 

Osoby, których zadaniem jest organizowanie bankietów, chętnie współpracują z hotelami, które dysponują odpowiednią przestrzenią. Lokal, który posiada sale konferencyjne o dużej powierzchni, z możliwością przygotowania eleganckich stołów, wystroju i menu na światowych poziomie, to najlepsze miejsce na przygotowanie przyjęcia na światowym poziomie.

Bankiety jednak nie są zarezerwowane tylko dla świata biznesu i polityki. Także prywatne osoby mogą pozwolić sobie na przygotowanie perfekcyjnego przyjęcia dla znajomych i rodziny. I także wtedy, współpracując z hotelem, mogą skorzystać z oferty zorganizowania przyjęcia na światowym poziomie. 

 

Bankiet z noclegiem
 

Dodatkowym atutem hotelu przygotowanego do organizacji bankietów biznesowych, ale także prywatnych, takich jak urodziny, wesele, rocznica, jest baza noclegowa. W wielu przypadkach, kiedy bankiet przeciąga się do późnych godzin nocnych, zapewnienie gościom pokoi z łazienkami, wygodnym łóżkiem i niezwykle eleganckim wystrojem jest pożądane i pozwala na zaproszenie gości nie tylko z okolic miejsca spotkania, ale także z całego świata. 

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij