Plan your stay
Arrival 17
Oct 2021
Departure 18
Oct 2021
Plan your stay

News

Wakacje z kulturą w Szczecinie - koncerty i inne wydarzenia w sierpniu

Szczecin bardzo często mylnie postrzegany jest jako miejsce jedynie na weekendowy wypad, a nie dłuższy urlop. Tymczasem zaplecze artystyczne i atrakcje, jakie ma nam do zaoferowania to miasto, robią wrażenie. Na turystów czekają między innymi liczne imprezy kulturalne, spotkania ze sztuką, wystawy i koncerty. Szczecin, będący perłą Pomorza Zachodniego, dla turystów przygotował w tym sezonie kilka prawdziwych perełek. 

Koncerty Szczecin: letnie brzmienie na cały regulator 

Lubisz dobre brzmienia i cenisz polskich artystów? Letni czas jest dla Ciebie świetną okazją do obcowania z muzyką wybitnych nazwisk rodzimej estrady? Dobrze trafiłeś! Sierpień będzie obfitował w moc dobrych tonów i liczne koncerty. Szczecin ma się naprawdę czym poszczycić! Pod szyldem: “koncerty Szczecin” kryją się między innymi Letnie Brzmienia i występy najpopularniejszych polskich artystów. Sanah, Krzysztof Zalewski, KARAŚ/ROGUCKI, Bitamina, Miętha i Vito Bambino czy Kasia Nosowska - brzmi nieźle, prawda? Na żywo będzie brzmiało zdecydowanie lepiej! Czas najwyższy poczynić pewne plany, bo właśnie te koncerty, Szczecin ma do zaoferowania w najbliższym czasie. To jednak nie koniec wakacji, więc gramy dalej! 

Koncerty Szczecin 2021: “Fryderyk” muzycznym bohaterem miasta

Już 5 sierpnia poznamy laureatów najważniejszych polskich nagród muzycznych w dziewiętnastu kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech kategoriach muzyki jazzowej. Podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021 usłyszymy głosy najbardziej uznanych polskich artystów. Absolutny miks stylów i gatunków muzycznych. Na scenie Netto Arena pojawią się między innymi: Maria Sadowska, Sanah, Krzysztof Zalewski, Taco Hemingway czy Edyta Bartosiewicz. Fryderyki to kultowe już nagrody muzyczne przyznawane od 1995 roku. W te wakacje są bez wątpienia jednym z najważniejszych punktów na liście pt. “koncerty Szczecin 2021”. 

Nocleg w Szczecinie: coś dla ciała i duszy 

Po potężnej dawce dobrych brzmień, pełnych wrażeń galach i szczypty najwyższej kultury, czas złapać nieco oddechu i naładować akumulatory na kolejne dni pełne atrakcji. Zabytki, wystawy, przedstawienia i liczne imprezy kulturalne - Szczecin i jego imponujące zaplecze artystyczne, to coś, czego nie może zabraknąć na liście Twoich wakacyjnych planów. Do tego oczywiście kulminacyjne punkty miasta, takie jak nadodrzańskie bulwary z panoramą Starego Miasta, Zamek Książąt Pomorskich czy Park Kasprowicza. Przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu, warto zadbać także o komfortowe warunki do odpoczynku i zaplanować nocleg w Szczecinie. Kuszącą ofertę ma do zaproponowania hotel w Szczecinie “Dana”, z którego możesz dostać się spacerem niemal do wszystkich najciekawszych atrakcji miasta. Nasze pokoje to kwintesencja komfortu, pełnej funkcjonalności i aranżacji wnętrz na najwyższym poziomie. Hotel Dana to także doskonała kuchnia i kameralna strefa SPA - brzmi tak dobrze, jak koncertowe hity słuchane na żywo, prawda? Przekonaj się sam! 

Wakacje w Szczecinie: coś dla amatorów morskich atrakcji i nie tylko 

Półmetek wakacji za nami, ale to wcale nie oznacza, że największe atrakcje, jakie w tym sezonie dla turystów przygotowało nasze miasto, zostały jedynie wspomnieniem. Najlepsze dopiero przed nami! Nie tylko w rytmie muzycznych hitów! Jak na miasto portowe przystało, w sierpień wchodzimy z nową żeglarską energią! Z powodu pandemii odwołane zostały regaty Tall Ships Races 2021, jednak fani żeglarstwa mogą odetchnąć z ulgą. Wakacje w Szczecinie w sierpniu rozpoczynamy na wysokiej fali. Od 30 lipca do 1 sierpnia miasto zaprasza na zmienioną formułę regat i imprezę morską “Żagle 2021. Żeglarski Szczecin zaprasza”. Jest to świetna okazja do zaczerpnięcia wakacyjnego klimatu nie tylko dla miłośników atrakcji morskich, ale także turystów spędzających wakacje w Szczecinie ze swoimi pociechami. Strefa dziecięca, wesołe miasteczka i Holiday Park z największym kołem młyńskim w Polsce - to wszystko czeka na Was w stolicy województwa zachodniopomorskiego. 

Imprezy kulturalne: Szczecin na sierpniowej kartce kalendarza

Moc atrakcji dla fanów muzyki i coś dla miłośników wody. Teraz nadszedł czas na ukojenie zmysłów. Dla osób poszukujących nieco innej formy rozrywki, interesujących się historią, a przede wszystkim zafascynowanych Szczecinem, miasto przygotowało coś specjalnego! Do 28 sierpnia 2021 roku, w jednej z największych atrakcji na mapie miasta - Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, czeka niezwykła wystawa: “Szczecin. Atlas obecności”. To ekspozycja, która w nowatorski sposób przedstawia historię Szczecina i jego mieszkańców, podkreślając ich rolę w tworzeniu tego miejsca od 1945 roku aż do współczesności. To, co jednak najważniejsze - uczestnicy wystawy będą mogli pozostawić ślad swojej obecności na tym niezwykłym wydarzeniu. Nie ma więc czasu do stracenia. Najwyższa pora zaplanować niezwykły pobyt w Szczecinie. Zapraszamy! 

Subscribe to our newsletter Most recent promotions and events are waiting for you!

newsletter
Subscribe to our newsletter.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close