Plan your stay
Arrival 27
Jun 2022
Departure 28
Jun 2022
Plan your stay

News

Rodzinny weekend. Jak spędzić czas z rodziną i zwiedzić ciekawe miejsca?

Sobota i niedziela to dla wielu z nas dni wolne od pracy, w które “nadrabiamy” wspólne chwile z dziećmi. Jak spędzić czas z rodziną żeby odpocząć, zrelaksować się, a przy tym zadowolić najmłodszych? Rodzinny weekend poza domem to coraz bardziej popularny sposób, jednak istotnym jest miejsce, w którym zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą coś dla siebie. Aby wyjazd rodzinny na weekend był udany, nie może zabraknąć atrakcji przy różnych wariantach pogodowych, dlatego warto zebrać o nich informacje zanim zarezerwujemy hotel. Dokąd zatem warto się wybrać? Pomysł na rodzinny weekend pełen niezapomnianych wrażeń znajdziecie w Szczecinie!

Wyjazd z rodziną na weekend - dlaczego warto?

Jak pokazują badania, mimo coraz nowocześniejszych i bardziej pomocnych technologii, które zastępują żmudne działania człowieka - np. pranie, zmywanie, odkurzanie, wcale nie mamy więcej czasu, zwłaszcza w dni powszednie. Dopiero koniec tygodnia przynosi odrobinę wytchnienia, zwykle w gronie rodzinnym. Weekend to czas, kiedy możemy pomyśleć jak spędzić czas z rodziną, zwolnić i nacieszyć się tym, co naprawdę jest ważne - naszymi najbliższymi, pielęgnując relacje z dziećmi i partnerem. A gdyby tak dołożyć do tego zwiedzanie ciekawych miejsc, doskonałą zabawę i możliwość rozrywki dla dorosłych? Wyjazd z rodziną na weekend to świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu, a przy okazji poznawanie ciekawych miejsc i zdobywanie przez dzieci nowych umiejętności i wiedzy. Jeśli zaplanujemy go uwzględniając oczekiwania zarówno dzieci, jak i rodziców, z pewnością będzie udany!

Pomysł na rodzinny weekend - wiele atrakcji i alternatyw w jednym miejscu to podstawa!

Rodzinny weekend jest udany, gdy wszyscy uczestnicy wyprawy wracają z niej zadowoleni - to znaczy, że każdy odnalazł na nim coś dla siebie i dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Oczywistym jest, że wybierając miejsce w dużej mierze kierujemy się komfortem i zadowoleniem dzieci, ale nie zapominajmy też o sobie - hotel, który jest przyjazny dla najmłodszych, równie dobrze może mieć w ofercie atrakcje dla rodziców - jak choćby salę do ćwiczeń czy saunę. Istotnym jest, aby hotel dysponował własną, różnorodną restauracją - tak, by obowiązek przygotowywania posiłków nie zaprzątał głowy, a z drugiej strony, żeby najbardziej wybredni nie byli głodni. Poza tym, lokalizacja wyjazdu rodzinnego na weekend powinna być tak dobrana, aby w bliskiej odległości znajdowały się łatwo dostępne atrakcje - zarówno te na pogodne i ciepłe dni, jak również  miejsca, które umilą wspólny czas przy niesprzyjającej aurze. 

Wyjazd z rodziną na weekend? Do Szczecina!

Szczecin niesłusznie przez wielu z nas kojarzony jest z szarym, przemysłowym miastem. Przez ostatnie lata przeszedł prawdziwą metamorfozę, stając się przyjaznym nie tylko dla biznesu, ale także turystom, przez co stał się doskonałym pomysłem na rodzinny weekend, zwłaszcza z dziećmi. Co oferuje Szczecin? Na przykład niezapomnianą przygodę dla całej rodziny przy poszukiwaniach Gryfusiów, czyli figurek małych gryfów ustawionych w różnych częściach miasta. W ciepłe dni można wybrać się na kąpielisko Arkonka - ogromny kompleks z basenami i atrakcjami dla każdej grupy wiekowej czy naturalne Jezioro Głębokie, zlokalizowane nie tak daleko od centrum - z plażą, kąpieliskiem, placem zabaw, punktami gastronomicznymi i wodnym placem zabaw (dla dzieci od 8. roku życia). Innym pomysłem jest wizyta w jednym z kilku gospodarstw agroturystycznych zlokalizowanych na obrzeżach Szczecina, jak również fontanny, ogromny lunapark czy dźwigozaury.

A jak spędzić czas z rodziną gdy za oknem pada? Wtedy warto wybrać się do parku rozrywki z trampolinami czy kompleksu sal z atrakcjami dla dzieci pod całorocznymi namiotami, w którym dostępne są dmuchańce, gry czy ekrany multimedialne. Papugarnie, teatr lalek czy cukierkowe muzeum (jedyne takie w Europie) to również ciekawa alternatywa na pochmurne dni, które uczynią rodzinny weekend udanym, nawet przy niesprzyjającej aurze.

Idealny hotel w Szczecinie na rodzinny weekend? Hotel Dana!

Doskonała lokalizacja w centrum miasta, piękne wnętrza przyjazne dzieciom, własna restauracja, strefa wellness, świetna obsługa i szeroki wybór rodzinnych pakietów pobytowych - Hotel w Szczecinie to idealne miejsce, który oferuje wszystko, by wyjazd rodzinny na weekend był cudownie spędzonym czasem, dostarczającym niezapomnianych wrażeń dzieciom, ale również chwili wytchnienia i relaksu rodzicom. Rodzinny weekend w Hotelu Dana w Szczecinie to świetny pomysł na to jak spędzić czas z rodziną i to nie tylko w letnie dni - o każdej porze roku miasto ma wiele do zaoferowania, sprawiając, że zawsze jest świetnym wyborem na wyjazd rodzinny na weekend.

Subscribe to our newsletter Most recent promotions and events are waiting for you!

newsletter
Subscribe to our newsletter.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close