Plan your stay
Arrival 21
Mar 2023
Departure 22
Mar 2023
Plan your stay

News

Gdzie spędzić święta wielkanocne w Polsce?

Otwieramy się na nowe. Coraz chętniej przełamujemy schematy i korzystamy z możliwości, jakie mamy na wyciągnięcie ręki. Coraz odważniej planujemy święta wielkanocne poza domem, bo te oprócz spokoju i wytchnienia, mogą gwarantować także moc atrakcji. Zatem, gdzie spędzić święta wielkanocne w Polsce, by zapamiętać ten czas na długo? 

Wyjątkowe święta w wyjątkowym miejscu

Wielkanoc jest świętem ruchomym obchodzonym w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca, przypadającej po 21. marca. Święta Wielkanocne to rodzinny czas, który zwykliśmy spędzać w zaciszu domowego ogniska. W ostatnich latach coraz częściej jednak decydujemy się spędzić ten czas poza domem, z dala od gorączkowych świątecznych przygotowań. Okres Wielkanocy i nieśmiałe przebudzenie wiosny jest doskonałym momentem na eksplorowanie naszego kraju i rodzinne wyjazdy, które pozwolą nam odetchnąć od codziennych obowiązków i złapać nieco dystansu. Pozostaje tylko pytanie: gdzie spędzić święta wielkanocne w Polsce?

Wyjazd na święta wielkanocne pełen atrakcji

Marzy Ci się wyjazd na święta wielkanocne i przeżycie tego czasu w nieco tradycyjnej, a jednak nieoczywistej formie? Polska kultura pełna jest świątecznych tradycji, które gwarantują mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Co ciekawe - te znacznie różnią się w poszczególnych rejonach Polski, co sprawia, że każdy z nas z pewnością znajdzie spośród nich idealny sposób na udane celebrowanie świąt Wielkiej Nocy. Barwne odpusty i festyny, liczne kiermasze i kolorowe procesje - to dopiero początek atrakcji, na jakie możemy liczyć w okresie Wielkanocy. 

Jedną z najciekawszych, a jednocześnie wciąż nieco nieodkrytych, jest kawalkada wielkanocna będąca niczym innym jak konną procesją. Jest to dość rzadka tradycja, która występuje przede wszystkim na Górnym Śląsku. Dla osób, które chcą spędzić ten czas poza domem, jednocześnie nie zatracając ducha świąt, świetnym pomysłem może być chociażby wycieczka do Krakowa, który słynie z wielu wielkanocnych atrakcji. Jedną z najciekawszych jest bez wątpienia tak zwana Rękawka, będąca stylizowanym na średniowiecze obrzędy, festynem ludowym. Jej odsłonę można podziwiać także z perspektywy Wisły, wybierając się na rejs po rzece. Jeśli mowa o Wielkanocy, nie może zabraknąć w tym temacie także kolorowych palm wielkanocnych. Te z kolei możemy podziwiać chociażby w Lipnicy Murowanej, gdzie organizowany jest coroczny konkurs palm. 

Gdzie spędzić święta wielkanocne w Polsce? Garść ciekawych inspiracji 

Zastanawiasz się, gdzie spędzić święta wielkanocne w Polsce i gdzie warto jechać na Wielkanoc? A gdyby tak przeżyć ten czas w… Wielkanocy? To niewielka wieś położona w Małopolsce, której historia sięga 1389 roku. Choć nie oferuje zbyt wiele zabytków, każdego roku w okresie przedświątecznym nadciągają do niej rzesze turystów wierzący w magiczną moc uzdrawiającego źródełka. Prosto z Wielkanocy kierujemy się na Kraków, który w tym czasie tętni odświętną atmosferą i słynie z nieco nietypowych tradycji, jak wspomniana wyżej Rękawka. Na uwagę zasługuje także barwny odpust organizowany drugiego dnia świąt, przy klasztorze Norbertanek na Zwierzyńcu. Osoby liczące na nieco głębsze przeżycia związane ze świętami wielkanocnymi - nadal pozostając w Krakowie - mogą pokusić się o zwiedzenie Szlaku Architektury Drewnianej, pełnego urokliwych kościołów i wspaniałych cerkwi. Kolejnym kierunkiem wartym uwagi jest Podlasie i słynna Góra Krzyży. Miejsce to znane jest z tradycji pozostawiania swojego krzyża, prosząc jednocześnie Boga o rozwiązanie swoich problemów lub dziękując mu za pomoc.  

Święta wielkanocne ze szczyptą luksusu 

Na koniec zostawiliśmy może nieco zaskakującą, ale niezwykle inspirującą podpowiedź, która powinna rozwikłać wszelkie wątpliwości dotyczące tego, gdzie jechać na Wielkanoc. Pamiętajmy, że ta jest także czasem wyciszenia i ukojenia. Odpoczynku od zwariowanej codzienności i okazją do naładowania akumulatorów. Wobec tego wyjazd na święta wielkanocne powinien z jednej strony zapewniać nam moc atrakcji, a z drugiej oferować komfortowy wypoczynek. Hotel w Szczecinie Dana i sam Szczecin będzie zatem odpowiedzią na wszystkie potrzeby nawet najbardziej wymagających turystów.

Obiekt gwarantujący szczyptę luksusu w samym centrum Szczecina będzie idealną bazą wypadową do zwiedzania i odkrywania intrygujących zakamarków miasta, a jednocześnie odpowiedzią na pytanie: gdzie pojechać do SPA? W końcu hotel Dana gwarantuje komfortowy wypoczynek w wyjątkowych przestrzeniach, ale także relaksującą strefę wellness. Oprócz tego, nasi Goście mają także do wyboru specjalne oferty świąteczne, które sprawią, że czas spędzony w stolicy województwa zachodniopomorskiego na długo pozostanie w ich pamięci. 

Subscribe to our newsletter Most recent promotions and events are waiting for you!

newsletter
Subscribe to our newsletter.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close