Aufenthalt planen
Anreise 27
Jun 2022
Abreise 28
Jun 2022
Aufenthalt planen

Aktuelles

Rejsy po Odrze. Szczecin jako baza wypadowa

Czy można wyobrazić sobie lepszą bazę wypadową niż miasto, w którego centrum stykają się wody morskie i śródlądowe? Prom ze Świnoujścia do Szczecina o którym mowa, to nie jedyna atrakcja - nie mniejszą popularnością cieszą się wycieczki wodne po porcie i rejsy po Odrze. Szczecin, z przynależnym do niego Zalewem Szczecińskim w którym łączą się wody  Bałtyku i rzeki Odry, pozwala na rejsy statkiem Szczecin - Świnoujście, Szczecin- Berlin, ale także typowo turystyczne po Jeziorze Dąbie, do słynnego Betonowca czy w samym mieście Szczecin rejsy po porcie. Jeśli jesteś amatorem wodnych przygód, to właśnie tutaj znajdziesz kawałek wody dla siebie

 

Rejsy, Odra, Szczecin - idealne połączenie od wieków

Odra to druga co do wielkości polska rzeka, która od ponad tysiąca lat stanowi niezwykle ważny kanał transportu ułatwiający wymianę towarów między północną a południową Europą, zwłaszcza soli - od stuleci uważanej za bardzo ważny surowiec ze względu na swoje właściwości konserwujące. Według źródeł już wtedy rzeka była także wykorzystywana do przepraw pasażerskich, ułatwiając choćby Mieszkowi I ekspansję Pomorza czy biskupowi Wojciechowi w 997 roku nawracanie pruskich pogan na chrześcijanizm. Nazwa rzeki pochodzi od słowiańskiego “drzeć”, “przedzierać”, które według niektórych źródeł tłumaczy się przedzieraniem się rzeki do morza i choć transport wodny został w dużej mierze wyparty przez transport lądowy, do łask wracają rejsy po Odrze. Szczecin, jako naturalny węzeł logistyczny łączący wody morskie i śródlądowe, od wieków jest miastem wymiany handlowej, ale jego niezwykłe położenie sprawia, że ma także wyjątkowe walory turystyczne i coraz większym zainteresowaniem cieszą się takie atrakcje jak rejsy statkiem. Szczecin to nie tylko miasto biznesu! 

Szczecin - rejsy po porcie i po jeziorze

Szczeciński port jest atrakcją samą w sobie, ale oglądanie Zamku Książąt Pomorskich, Wałów Chrobrego, starówki i bulwarów z perspektywy pokładu statku to dopiero gratka, zwłaszcza, że wielu przewoźników oferuje wycieczki zarówno w dzień, jak i o zachodzie słońca, kiedy port i jego nabrzeża prezentują się wyjątkowo ciekawie dzięki malowniczej scenerii zachodu, ale także wieczornym iluminacjom. Należy jednak pamiętać, że są miejsca, gdzie niemożliwe są rejsy statkiem - Szczecin i jego słynna Wenecja, czyli stare zabudowania przemysłowe, przedwojenne mosty czy niektóre zakątki żeglarskie można oglądać wyłącznie z pokładu małych łodzi i motorówek. Inne trasy, takie jak rejsy po Odrze Szczecin - Jezioro Dąbie są realizowane przez większość jednostek wodnych, zarówno dużych, jak i małych. Rejsy statkiem Szczecin - Jezioro Dąbie, trwają około dwóch godzin, podczas których można podziwiać piękną przyrodę, infrastrukturę portową, wrak Betonowca, czyli starego, dziewięćdziesięcio metrowego statku z betonu, a także posłuchać legend i ciekawostek opowiadanych przez doświadczonego przewodnika.

A może tak prom ze Świnoujścia do Szczecina? 

Rejsy Odrą, Szczecin - Świnoujście, są realizowane zarówno przez statki, jak i promy i wiodą kanałem rzeki, przechodząc przez Zalew Szczeciński, a następnie rzeką Świną aż do portu. Prom ze Świnoujścia do Szczecina pływa w wakacyjne weekendy, a trasę pokonuje w nieco ponad trzy godziny. To doskonała okazja do podziwiania malowniczych krajobrazów nadrzecznych, Zalewu Szczecińskiego i świetny pomysł na spędzenie całego dnia - statki zwykle wypływają rano i wracają w godzinach wieczornych, choć wielu przewoźników oferuje czarter łodzi i statków, dzięki czemu sami możemy ustalać godziny i trasę, obecność przewodnika, a także inne udogodnienia, które jeszcze bardziej uprzyjemnią rejsy Odrą. Szczecin, oglądany z perspektywy łodzi lub statku, to oryginalny pomysł na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, ale także organizację urodzin, wieczoru panieńskiego czy kawalerskiego! Zachwyć swoich bliskich niezwykłą przejażdżką!

Rejsy po Odrze, Szczecin i jego port nocą… A może tak hotel w Szczecinie?

Nie sposób “opłynąć” Szczecin i poznać wszystkie wodne trasy wokół w jeden dzień - rejsy statkiem Szczecin - Świnoujście, czy zwiedzanie miasta z pokładu statku to przygoda, którą trzeba przeżyć bez pośpiechu, ciesząc zmysły niezwykłymi doznaniami, tak wzrokowymi, jak i słuchowymi, czując rześką bryzę na twarzy, dlatego też warto rozważyć dłuższy pobyt rezerwując hotel w Szczecinie. Idealnym miejscem na komfortowy nocleg z doskonałą obsługą jest Hotel Dana, w którego ofercie każdy znajdzie coś dla siebie - od pakietów tematycznych, poprzez pobyty weekendowe, wakacyjne, biznesowe, a także okolicznościowe, a to wszystko przy zapewnieniu najlepszego menu restauracji działającej przy hotelu. Rejsy po Odrze, Szczecin, port i okolice będą doskonałym uzupełnieniem pobytu w komfortowym hotelu zarówno dla rodzin z dziećmi, par czy wypadów z przyjaciółmi. Rejsy, Odra, Szczecin i Hotel Dana czekają na Was!

Abonnieren Sie unseren Newsletter Damit sind Sie bestens über aktuelle und günstige Angebote informiert!

Newsletter
Abonnieren Sie unseren Newsletter

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen