Aufenthalt planen
Anreise 02
Jun 2023
Abreise 03
Jun 2023
Aufenthalt planen

Aktuelles

Gdzie na rower warto wybrać się w okolicach Szczecina?

Wycieczki rowerowe cieszą się ogromną popularnością – zarówno wśród pasjonatów rekreacji, jak i zapalonych miłośników sportu. Każdy, kto marzy o wyjątkowych trasach, zdecydowanie powinien odwiedzić zielone okolice Szczecina. Sprawdź nasze podpowiedzi, gdzie na rower oraz jakie miejsca i atrakcje warto zobaczyć.

 

Wakacje z rowerem - gdzie warto pojechać?

Zastanawiasz się, gdzie na rowery w Polsce? Koniecznie rozważ okolice Szczecina, które zachwycają pięknem natury, atrakcjami w okolicy oraz spokojem z dala od dużej ilości turystów. Z powodzeniem znajdziesz tu idealnie trasy rowerowe na krótkie wycieczki z rodziną lub dłuższe eskapady ze znajomymi. Okolica pełna jest zielonych parków, atrakcji turystycznych, lasów i nadrzecznych terenów, które kuszą swym urokiem.
Co ciekawe, możesz przyjechać do Szczecina z własnym sprzętem, skorzystać z prywatnej wypożyczalni lub zdecydować się na rower dostępny w ramach miejskiego systemu. Jak zaplanować wakacje z rowerem? Gdzie warto pojechać i jakie szlaki rowerowe wokół Szczecina pokonać?

Szczecin - gdzie na rower?

Jeśli lubisz aktywność fizyczną i interesują Cię ścieżki rowerowe, Szczecin to doskonałe miejsce dla Ciebie! Zacznijmy od bardzo przyjemnego szlaku, połączonego ze zwiedzaniem ruin - jest tu dość miejsca na rowery i pieszych.

Trasa pieszo-rowerowa rozpoczyna się w Przecławiu, a po ok. 3 km ścieżki, dociera się do wsi Karwowo, gdzie znajdują się ruiny gotyckiego kościoła, wzniesionego w XIII wieku. W okresie II wojny światowej znajdował się tu punkt obserwacyjny wojsk niemieckich. Dalej trasa rowerowa prowadzi do wsi Warnik i jest jednym z najbardziej urokliwych jej fragmentów. Wzgórza, stawy i panorama Szczecina robią na turystach niesamowite wrażenie! Powrót do miasta najlepiej zaplanować przez Bobolin, Stobno, Przylep i Ostoję.

Osoby, które lubią krótkie wycieczki na pewno docenią trasę Niebuszewo-Bartoszewo. Dystans ok. 32 km można pokonać w niecałe 3h, podziwiając otaczającą naturę. Warto zaplanować też przystanek nad Jeziorem Głębokim, a latem ochłodzić się podczas kąpieli w rześkiej wodzie.

Między Polską a Niemcami - gdzie na rower?

W Szczecinie można znaleźć wiele ciekawych szlaków, ale atrakcyjne trasy rowerowe w Polsce i Niemczech to prawdziwa gratka turystyczna! Jedną z najpopularniejszych jest Dolina Miłości - Schwedt - Gartz – Szczecin. Trasa ma około 80 km, zajmuje nieco ponad 5 godzin i obfituje w niesamowite widoki.

Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie przygody od podróży pociągiem do stacji w Chojnie. Następnie należy udać się rowerem do Doliny Miłości, czyli nadodrzańskiego leśnego parku położonego ok. 60 km od Szczecina. Kolejny punkt wycieczki to niemieckie Schwedt i Gartz, gdzie można zaplanować krótką przerwę na postój. Stamtąd wracamy do Szczecina szlakiem rowerowym Odra-Nysa.

Zielone miejsca na rowery – mapa Szczecina

Na mapie zielonych miejsc, gdzie na rowery w Polsce warto pojechać, są zdecydowanie parki zlokalizowane na terenie Szczecina. W samym sercu miasta w okolicy Wałów Chrobrego położony jest Park im. Stefana Żeromskiego. Na imponującym terenie 25 ha rośnie niemal 180 gatunków roślin, w tym wiele bardzo starych drzew, a także rzeźby i elementy małej architektury.

Kolejnym miejscem idealnym do jazdy na rowerze jest Park Zieleniec przy Jeziorze Słonecznym. Ścieżki obsadzone są topolami, wierzbami i klonami, nie brak tu również infrastruktury rekreacyjnej. Warto odwiedzić też Park Pomorzański powstały na terenie dawnego cmentarza, Park Brodowski położony na Wzgórzach Warszewskich czy przepiękny Park Kasprowicza. Miłośników natury na pewno zachwyci Ogród Botaniczny i Ogród Dendrologiczny, gdzie można podziwiać różnorodną roślinność.

Atrakcyjne trasy rowerowe w Polsce – ciekawe miejsca turystyczne

W okolicach Szczecina warto zwiedzić Kaplicę Templariuszy w Chwarszczanach oraz Centrum Słowian i Wikingów na wyspie Wolin. Na wycieczce rowerowej można zobaczyć również kościoły ryglowe na trasie Węgorzyno-Dobra Nowogardzka lub Węgorzyno-Drawsko. Wśród ciekawych miejsc można wskazać ruiny fabryki w Policach, Krzywy Las nieopodal wsi Nowe Czarnowo oraz Katedrę w Kamieniu Pomorskim.

Urokiem zachwyca też sama aglomeracja miejska, całe miasto zostało wpisane na listę Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Poza niesamowitą architekturą, Szczecin kusi bogatą ofertą muzeów. Fanów motoryzacji zainteresuje Muzeum Techniki, a miłośnicy morskich przygód docenią Muzeum Morskie. Warto odkryć też sekrety Muzeum Narodowego w Szczecinie, czyli centrum kultury Zachodniopomorskiej.

Po całym dniu spędzonym na rowerach i zwiedzaniu, dobrym pomysłem będzie smaczna kolacja w restauracji Hotelu Dana. Obiekt ten jest też świetną opcją do zatrzymania się na dłużej - można tu nie tylko odpocząć po aktywności, ale także odpowiednio się zrelaksować. W hotelu znajduje się strefa wellness & SPA, a do dyspozycji gości jest sauna i basen. Szczecin jest doskonałym miejscem na rowery, zwiedzanie oraz spędzanie czasu w gronie najbliższych!

 

Abonnieren Sie unseren Newsletter Damit sind Sie bestens über aktuelle und günstige Angebote informiert!

Newsletter
Abonnieren Sie unseren Newsletter

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen