Aufenthalt planen
Anreise 12
Dez 2019
Abreise 13
Dez 2019
Aufenthalt planen

Über Hotel

Über Hotel pełen luksusu w centrum Szczecina

Zapewniamy komfortowy wypoczynek w luksusowych wnętrzach naszego hotelu w Szczecinie. Noclegi w eleganckich pokojach, urządzonych nowocześnie, z dbałością o równowagę estetyki oraz komfortu, będą dla Państwa prawdziwą przyjemnością. Zanim jednak wejdą Państwo do środka, warto przyjrzeć się fasadzie zabytkowego budynku, w którym hotel Dana się znajduje. Podczas renowacji nie ingerowano w oryginalną architekturę i dzięki temu obiekt wyróżnia się wyjątkowym wyglądem. Dodatkowo stanowi to dla gości element zaskoczenia, bowiem często nie spodziewają się, że klasyczny i skromny z zewnątrz budynek, w środku wypełniony jest nowoczesnymi i ekskluzywnymi udogodnieniami. Hotel Dana jest także miejscem spotkań biznesowych i różnego typu eventów. Do dyspozycji – oprócz 100 luksusowych pokoi – oddajemy również doskonale wyposażone sale konferencyjne, które sprawdzą się doskonale podczas organizacji szkoleń, konferencji oraz przyjęć okolicznościowych i bankietów w Szczecinie.

Historia Hotelu Przeszłość i teraźniejszość

Nasz hotel zlokalizowany jest w budynku dawnych Zakładów Odzieżowych Dana. Niepowtarzalny urok pierwotnej formy i wartość historyczna obiektu zostały zachowane, a sam budynek odrestaurowany pod okiem ekspertów. Dzięki temu hotel Dana nawiązuje wyglądem do XIX-wiecznej architektury Szczecina, a przy tym jest nowoczesnym obiektem, spełniającym europejskie wymogi w zakresie hoteli czterogwiazdkowych. Niewątpliwą zaletą jest położenie hotelu w centrum Szczecina, niedaleko biznesowych i handlowych obiektów oraz głównych arterii komunikacyjnych. 

Okolica Miasto, w którym nikt się nie nudzi

Szczecin to wyjątkowe miasto z niezwykłą, bogatą historią. Ze względu na układ architektoniczny  jest często porównywany do stolicy Francji. Szczecin jest również z jednym z najważniejszych punktów na mapie kulturalnej naszego kraju. Odbywa się tutaj wiele słynnych festiwali i imprez plenerowych tj. Dni Morza, Spoiwa Kultury, Festiwal Sztucznych Ogni, Music Fest czy Baltic Tall Ships.

Z nami odkryj Szczecin

Szczecin to nie tylko budynki, ale przede wszystkim natura. To miasto ludzi aktywnych, bo jego położenie sprzyja uprawianiu różnego rodzaju sportów. Posiada niezliczoną ilość parków i lasów, usytuowane pomiędzy Puszczą Bukową, Wkrzańską oraz Goleniowską. W granicach miasta rzeka Odra dzieli je na część zachodnią i wschodnią tworząc przepiękne tereny Śródodrza z licznymi kanałami i dopływami.

To wszystko sprawia, że Szczecin to miasto, w którym nikt się nie nudzi. Dlatego, jeśli będziecie Państwo szukać noclegów w Szczecinie zawitajcie do naszego hotelu.

Atrakcje w okolicy:

 • Centrum Handlowe Galaxy (Multikino, Bowling) 500 m
 • Baltica Wellness & SPA 600 m
 • Teatr Lalek Pleciuga 600 m
 • Floating Arena (basen olimpijski) 750 m
 • Park Kasprowicza i Amfiteatr Szczeciński 1 km
 • Jasne Błonia 1,3 km
 • Wały Chrobrego 1,5 km
 • Filharmonia Szczecińska 1,5 km
 • Centrum Dialogu Przełomy 1,5 km
 • Zamek Książąt Pomorskich 1,6 km
 • Ogród Różany 2,5 km
 • Hala Widowiskowo Sportowa NETTO Arena 5,5 km
Abonnieren Sie unseren Newsletter Damit sind Sie bestens über aktuelle und günstige Angebote informiert!

Newsletter
Abonnieren Sie unseren Newsletter

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen