Zaplanuj pobyt
Przyjazd 25
sty 2022
Wyjazd 26
sty 2022
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Z dziećmi w Szczecinie - jakie miejsca odwiedzić?

Szczecin to miasto dla podróżników, biznesmenów, dla osób ciekawych świata, ale także dla rodzin z dziećmi. Bo chociaż i one mogą być zauroczone spacerem Wałami Chrobrego czy pobytem na Zamku Książąt Pomorskich, to są w Szczecinie atrakcje, które mogą być dla nich jeszcze ciekawsze, idealnie dopasowane do zainteresowań pociech w każdym wieku. 

Dla ciekawych świata

Maluchy można wziąć najpierw na spacer szczecińskimi bulwarami, gdzie bez problemu kupimy pyszną czekoladę do picia albo do jedzenia, ale możemy też nawdychać się jej cudownego aromatu. Później warto przejść wzdłuż nabrzeża, gdzie cumują wycieczkowe statki. Zwłaszcza wiosną i latem turyści mogą zapoznać się z trasami i cenami wycieczek, które zwykle trwają tyle, żeby dzieciom się nie znudziło i nie kosztują zbyt wiele. Podczas godzinnego rejsu można podziwiać statki cumujące w porcie, stocznię remontową, nabrzeża towarowe z suwnicami, elewator Ewa. Dla dzieciaków wielką frajdą jest czekanie na przybijanie do brzegu i cumowanie. Taki rejs jest atrakcyjny, bezpieczny i tylko przy dużym wietrze odczuwa się falowanie wody.

Jeśli dzieci chętnie poznają różne środki transportu, a zazwyczaj tak jest, warto wybrać się na wycieczkę zabytkowym tramwajem. Tramwaj taki jeździ w sezonie letnim, w każdą niedzielę lipca oraz sierpnia i warto wcześniej sprawdzić, jaką trasą przejeżdża oraz o której godzinie. Jednak kiedy już na niego trafimy, można nim przejechać cały Szczecin, a przejażdżka za niewielkie pieniądze trwała około godziny. Początek trasy znajduje się przed Dworcem Głównym PKP. Jeśli dzieci złapią bakcyla związanego z miejską komunikacją, można zabrać je do Muzeum Techniki i Komunikacji. To jedno z najbardziej lubianych miejsc wśród dzieciaków, które chcą poznać stare pojazdy. Ich sympatią cieszy się także interaktywna wystawa. Do tego po Jasnych Błoniach krąży ciuchcia, idealna dla malutkich dzieci. Kursuje dookoła placu, ku uciesze całych rodzin.

Kolejnym punktem programu może być zwiedzanie schronów, które znajdują się pod Dworcem Głównym PKP. Na początku trzeba założyć kaski, co już dla dzieci jest dużą atrakcją. Zwiedzanie nie jest męczące ani nie trwa długo, bo około godziny, a przewodnicy są wyszkoleni także w kierunku oprowadzania dzieci. Warto jednak mieć dla dzieci cieplejsze ubrania, bo wiele metrów pod ziemią jest chłodniej, niż na zewnątrz.

Dzieciaki kulturalne

Dla wielu dzieci atrakcją jest także zwiedzanie nowoczesnego budynku, jakim jest wielokrotnie nagradzana za walory architektury Filharmonia Szczecińska. Dzieciaki bardzo są zainteresowane między innymi windą do przewożenia fortepianu, instrumentami czy salą główną filharmonii. Oczywiście można także spróbować kupić bilety na jakieś wydarzenie kulturalne, jeśli nie w Szczecińskiej Filharmonii to do Teatru Lalek Pleciuga. Tutaj od dziesięcioleci dla maluchów przygotowane są różne spektakle.

Zabawa na świeżym powietrzu

Zawsze, kiedy pogoda dopisuje, warto zostać na świeżym powietrzu. Zabawy w grupie to dla dzieci najlepsza szkoła współpracy, a pobyt na podwórku hartuje i poprawia nastrój. W Szczecinie nie brakuje placów zabaw, zarówno w parku Kasprowicza, Żeromskiego, Andersa, w parku Przygodna, przy jeziorku Słonecznym jak i w wielu innych miejscach. Dzieci bawią się tutaj w piaskownicach, na huśtawkach, zjeżdżalniach, na ściankach wspinaczkowych. Starsze maluchy mogą jednak spróbować swoich sił w parku linowym. Jednym z najciekawszych jest park linowy nieopodal jeziora Głębokiego.

W Szczecinie powstają także liczne prywatnie prowadzone atrakcje - od sal zabaw, parków trampolin, po mini zoo czy papugarnie. Te ostatnie są niezwykle modne. Dzieci mogą bliżej przyjrzeć się kolorowym ptakom, pogłaskać je i nakarmić pod okiem ptasich opiekunów. To świetna rozrywka zwłaszcza na pochmurny dzień.

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij