Zaplanuj pobyt
Przyjazd 29
lis 2021
Wyjazd 30
lis 2021
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Wyjazd służbowy – jak znaleźć odpowiedni hotel?

Bez wątpienia jest to kwestia, z którą mierzy się wiele osób podróżujących w interesach. Oferty biznesowe, czyli skierowane do klientów z segmentu B2B, posiada większość hoteli. Jednak jak wybrać tę najbardziej właściwą dla nas? Zanim spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, skupmy się na chwilę na tym, w jakim celu odbywa się dany wyjazd służbowy.

Delegacje to dziś standard

Wyjazdy biznesowe są codziennością wielu firm działających w różnych branżach. Najczęściej przed dotarciem do celu musimy pokonać pewien dystans. Niezależnie od tego, czy podróżujemy samochodem, pociągiem, czy samolotem, czas poświęcony na przemierzenie trasy powoduje zmęczenie. Jeśli jest taka możliwość, to najlepiej dojechać na miejsce na dzień przed spotkaniem. Wtedy pobyt w hotelu pozwoli nam się odprężyć, odpocząć, a także wprawić w dobry nastrój. W komfortowym otoczeniu możemy wtedy raz jeszcze przejrzeć oferty biznesowe, które będziemy omawiać na spotkaniu następnego dnia.

Wyjazdy firmowe w praktyce: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Powyższa maksyma, która leży u podstaw handlu nieruchomościami, doskonale sprawdza się także gdy szykuje nam się kolejny wyjazd służbowy. W szczególności rozległe aglomeracje miejskie cechują się dużym natężeniem ruchu drogowego, co oczywiście powoduje korki. Spóźniając się na ważne spotkanie ryzykujemy zaprzepaszczenie szansy zrobienia dobrego, pierwszego wrażenia. Wtedy nawet najlepsze oferty biznesowe, które chcieliśmy zaprezentować kontrahentowi, mogą spalić na panewce.

Dla przykładu, obierając za cel podróży bliski nam Szczecin, hotel powinien mieścić się blisko centrum miasta. Zaoszczędzi nam to czasu i stresu podczas porannych korków, gdy wiele osób zmierza autami właśnie do centrum, gdzie swoje siedziby ma wiele przedsiębiorstw. Nawet, kiedy firma naszego kontrahenta mieści się na obrzeżach miasta, to pobyt w hotelu o centralnym położeniu umożliwi nam łatwiejszy dojazd (choćby komunikacją miejską), niż gdybyśmy w godzinach porannych korków zmierzali na przedmieścia. Również i z tego powodu warto przejrzeć oferty biznesowe hoteli mieszczących się blisko centrum.

Jaki standard wybrać podczas planowania wyjazdów służbowych?

Oczywiście należy zdecydować się na oferty biznesowe hoteli oferujących jak najwyższy standard w dostępnym przedziale cenowym. Co ciekawe, wyjazdy firmowe do dobrych, polecanych hoteli wcale nie muszą być bardzo kosztowne. Można znaleźć wiele ofert biznesowych o szerokim zakresie usług, a skrojonych na miarę nieco mniejszych budżetów.

Poza smacznym śniadaniem w akompaniamencie filiżanki aromatycznej kawy, która pozwoli nam dobrze wejść w ten ważny dzień, oferta może być znacznie szersza. Komfortowy, lśniący czystością pokój powinien być standardem, gdy omawiamy wyjazdy firmowe. Dla zachowania równowagi warto rozważyć też wizytę w strefie wellness, gdzie zazwyczaj można znaleźć saunę, sprzęt fitness, a także gabinet odnowy biologicznej. Prawda jest taka, że dziś bogactwo hotelowych ofert biznesowych może nas pozytywnie zaskoczyć. Dzięki temu wyjazd służbowy może być także okazją do chwili relaksu oraz zadbania o siebie.

Z jakim wyprzedzeniem należy dokonać rezerwacji w celu uzyskania najlepszej oferty biznesowej na pobyt?

W niemal każdym przypadku dokonanie wcześniejszej rezerwacji pozwala na uzyskanie lepszej ceny za pobyt. Wyjazdy firmowe z jednej strony generują koszty dla firmy, ale z drugiej mogą one zostać odpisane od podatku, przez co realnie stają się tańsze. Warto więc przeanalizować oferty biznesowe hoteli o wysokim standardzie. A jeśli wyjeżdżamy regularnie w konkretne miejsce, to możemy skorzystać z coraz popularniejszych programów lojalnościowych, dzięki którym możemy na przykład zbierać punkty, jakie następnie wykorzystamy odwiedzając dany hotel ponownie w innym terminie. Wtedy już, niekoniecznie podróżując służbowo, możemy otrzymać rabat lub szereg innego rodzaju benefitów. Jak zatem widać, wyjazdy firmowe mogą być także źródłem inspiracji podczas późniejszych wyjazdów prywatnych z bliskimi.

Imprezy firmowe, czyli wyjazdy biznesowe dla całego zespołu

Kto mówił, że wyjazd służbowy musi ograniczać się jedynie do pobytu w hotelu pojedynczych osób? Hotel posiadający 5 przestronnych oraz kompleksowo wyposażonych sal konferencyjnych jest w stanie zaoferować odpowiednią przestrzeń na potrzeby nawet 250 gości. Charakter organizowanych imprez może być naprawdę różnorodny: bankiety, szkolenia, eventy firmowe, biznesowe obiady lub po prostu imprezy integracyjne dla całych firm.

Skorzystanie z tego typu oferty biznesowej z wysokim prawdopodobieństwem spowoduje skonsolidowanie więzi wśród członków zespołu oraz pracowników przebywających na co dzień w innych oddziałach firmy.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę negocjując oferty biznesowe na pobyt w hotelu?

Zawsze warto zasięgnąć opinii w wyszukiwarce lub social mediach. Strona internetowa oraz fanpage stanowią wizytówkę danego miejsca. Można tam znaleźć również informacje na temat realizowanych wcześniej imprez, a także referencji od innych, często znanych firm, dotyczące ich wrażeń wynikających ze współpracy.
Zapraszamy do kontaktu z Hotelem Dana – posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez firmowych, z radością też przyjmiemy osoby podróżujące służbowo. Z chęcią poznamy wasze potrzeby, następnie niezwłocznie przystąpimy do przygotowania dedykowanej oferty biznesowej dla każdego rodzaju wyjazdu firmowego.

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij