Zaplanuj pobyt
Przyjazd 29
lis 2021
Wyjazd 30
lis 2021
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Wigilia firmowa – jak zorganizować spotkanie wigilijne w firmie?

Wigilia 2021 zbliża się wielkimi krokami. Święta to zawsze wyjątkowy czas w gronie bliskich, ale nie tylko. Wigilia firmowa to zwyczaj, który na dobre zagościł w naszej kulturze. W końcu z naszymi współpracownikami spędzamy wiele czasu w ciągu całego roku, dlatego grudzień to dobry czas na wspólne podsumowania ostatnich dokonań zawodowych. Dziś zastanowimy się, co należy zrobić, aby wigilia 2021 w naszej firmie była wyjątkowa.

Korzyści płynące z organizacji Wigilii 2021 dla pracowników

Wigilia firmowa jest wartościową okazją, aby zadbać o integrację pracowników. Zwłaszcza gdy firma się rozwija i co jakiś czas zatrudnia nowych ludzi, wówczas jest to okazja do poznania nowych osób. Podobnie sytuacja ma się w firmie, w której jest wiele działów, niemających na co dzień ze sobą bezpośredniego kontaktu. W dobie coraz częściej spotykanej pracy zdalnej, spotkanie wigilijne w firmie to doskonała okazja, aby poznać inne osoby „na żywo”.

Zorganizowanie eventu takiego jak uroczysta kolacja wigilijna niesie także szereg korzyści wizerunkowych dla pracodawcy. Organizując elegancką wigilię firmową, pracownicy poczują się docenieni i miło spędzą czas. Może być to również okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć całego zespołu, a następnie wykorzystanie ich w mediach społecznościowych. Kontrahenci oraz potencjalni nowi pracownicy będą mieli okazję poznać zespół, który tworzy waszą firmę.

Wybór terminu wigilii firmowej

Przygotowanie w firmie wigilii 2021 najlepiej rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Jest to istotne z kilku względów. Po pierwsze należy wybrać właściwe miejsce, które zapewni komfort oraz miłe wspomnienia, a dobre restauracje czy hotele mają często rezerwowane wigilie pracownicze dużo wcześniej. Nie chcemy przecież organizować wigilii firmowej w jakimś przypadkowym miejscu, prawda?

Drugą ważną sprawą jest wybór daty, w której odbędzie się firmowa wigilia 2021. Terminy zbliżone do 24 grudnia nie są polecane, ponieważ część osób może być na urlopie lub po prostu będzie zaabsorbowana przygotowaniami do wigilii u siebie w domu. Rozwiązaniem jest omówienie proponowanych terminów z zespołem. Można tego dokonać bezpośrednio lub poprzez ankietę online. Wskazane jest, aby poinformować pracowników o terminie wigilii 2021 z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Wigilia firmowa 2021 - jak wybrać odpowiednie miejsce?

W przypadku dużej powierzchni biurowej można rozważyć spotkanie wigilijne w firmie. Jest to najtańsze rozwiązanie, gdyż wystarczy zamówić catering i przygotować odpowiednią ilość miejsca. Pod względem wizerunkowym lepszym sposobem na zapewnienie wyjątkowych wspomnień będzie wigilia w hotelu lub restauracji. Kompleksowa oferta na wigilię firmową pozwoli zapewnić pozytywne wrażenia, nie tylko kulinarne.

Jeśli miejscem, w którym planujecie zrobić wigilię 2021, jest Szczecin, restauracja hotelu Dana będzie optymalnym wyborem. Podobnie jak sam hotel zlokalizowana jest w centrum miasta. To nowoczesny obiekt w stylu retro z bogatym doświadczeniem w obsłudze wymagających klientów biznesowych. Ponadto nie musicie ograniczać się jedynie do sali restauracyjnej, ponieważ hotel posiada aż 5 sal bankietowych, które są w stanie pomieścić nawet 270 uczestników wigilii 2021. Niezależnie od ilości uczestników waszej wigilii firmowej, obsługa oraz posiłki będą na najwyższym poziomie, czego dowodem jest wielokrotne wyróżnienie restauracji przez Żółty Przewodnik Gault&Millau jako jednej z najlepszych w Szczecinie. W zależności od preferencji menu spotkania wigilijnego zawiera wiele różnorodnych propozycji dań. Możliwy jest także wybór podania kolacji w wersji serwowanej lub bufetowej.

Prezenty na wigilii firmowej

Wigilie pracownicze już same w sobie są formą uczczenia tego wyjątkowego czasu w gronie współpracowników. Co do zasady nie ma obowiązku obdarowywania uczestników prezentami, ale jest jest to z pewnością miły gest, aby docenić i zmotywować pracowników, który warto rozważyć.

Decydując się na prezenty podczas wigilii firmowej, nie zawsze musi to leżeć w gestii pracodawcy. Oczywiście drobne upominki lub firmowe gadżety są popularnym zjawiskiem, lecz można to także zorganizować w inny sposób. Wystarczy ustalić pewien budżet, w ramach którego pracownicy kupują sobie prezenty nawzajem. Uniwersalnym rozwiązaniem jest wybór kwoty, która nie będzie zbyt duża, ponieważ okres przedświąteczny słynie z większej ilości wydatków.

Aby prezenty miały bardziej spersonalizowany charakter, warto zrobić losowanie np. wśród pracowników danego działu. Wtedy łatwiej będzie wybrać upominek, który przypadnie do gustu obdarowanej osobie. Do popularnych propozycji należą: eleganckie pióra, kalendarze lub butelka dobrego wina.

Organizacja wigilii firmowej niesie wiele korzyści dla pracowników oraz wizerunku firmy. Nie czekaj, już dziś skontaktuj się z naszą restauracją i zaplanuj niezapomnianą wigilię firmową dla twoich pracowników!

 

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij