Zaplanuj pobyt
Przyjazd 29
lis 2021
Wyjazd 30
lis 2021
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Triathlon - pływanie, jazda na rowerze, bieg

Triathlon-jest jedną z najbardziej wszechstronnych olimpijskich dyscyplin sportu. Składa się kolejno z: pływania, jazdy rowerowej i biegu. Pomiędzy dyscyplinami nie występują przerwy na przygotowanie się do kolejnej części, zmiany konkurencji. Po zakończeniu pływania, pobieranie roweru wraz z odpowiednim obuwiem i obowiązkowym kaskiem następuje w specjalnej strefie zmian. W strefie zmian zawodnicy pozostawiają również sprzęt wykorzystywany w pływaniu: czepek, piankę pływacką, okularki. Miejsce to służy również do ustawienia roweru i butów po jeździe rowerowej jak i ubraniu odpowiednich butów do biegu. W strefie, przed przejściem zawodnika do biegu pobiera się numer startowy.

W Szczecinie wydarzenie zdobywa coraz większą popularność, Uczestnicy przyjeżdżają z terenu całej Polski, jak również z terenu Niemiec, Danii.

Hotel Dana corocznie reprezentuje DANATEAM, złożony z 8-10 zawodników, wywodzących się z różnych grup zawodowych, dodajmy iż w tym roku na odcinku ¼ zdobyliśmy pierwsze miejsce.

Technika i taktyka rywalizacji triathlonowej w głównej mierze zależna jest od indywidualnych predyspozycji zawodnika, trasy, warunków atmosferycznych, rodzaju triathlonu (Ironman, olimpijski, sprinterski itd.) oraz predyspozycji sportowej rywali. Przy wyrównanym poziomie zawodników i łatwej, płaskiej trasie kolarskiej o zwycięstwie decydują zdolności biegowe. W przypadku zróżnicowanej trasy kolarskiej , „ostrych” podjazdach, „ciężkich” zakrętach na końcowy sukces wysuwa się przygotowanie kolarskie. Pływanie w triathlonie ma olbrzymie znaczenie, ale jego poziom niekoniecznie musi być szczytowe. Musi on być wystarczające do wyjścia w czołówce: do 10-15 miejsca.

W trakcie pływania zawodnicy, ustawiają się „gęsiego”, w leju. Wysokość ustawienia się konkretnego triathlonisty w tym ustawieniu w ogromnym stopniu zależy od startu i dynamiki pokonania pierwszego odcinka – czyli do pierwszej boi. Zawodnicy w jednym momencie  wychodzą z wody. Pomimo niewielkich różnic pomiędzy poszczególnymi zawodnikami nie wszyscy pojadą w jednej grupie. Każdy zawodnik dąży do tego, by znaleźć się w pierwszej grupie.

Zawodnicy nie posiadają wiedzy o tym w jaki sposób będzie przebiegała rywalizacja na trasie rowerowej dlatego też każdemu zawodnikowi zależy, by część pływacką triathlonu pokonać  najszybciej. Sportowcy, którzy dobrze pływają, a słabiej jeżdżą, będą mieli możliwość spokojnego „wkręcenia” się do mocniejszego tempa. Dobrzy kolarze będą mieli większą możliwość potencjonalnego urwania słabszych. Z pewnością jednak zawodnik musi dążyć do tego, by po wyjściu z wody mógł pojechać w grupie.

Triathlon-niewątpliwie jest wspaniałym sportem. Nigdy do końca nie wiadomo kto wygra. Nie wiadomo również jak przebiegała będzie walka sportowa, walka z rywalami, z coraz cięższym powietrzem. Do zawodów triathlonowych trzeba długotrwałego wszechstronnego przygotowania, na które składa się również przygotowanie techniczne i taktyka rozgrywania zawodów. Niniejsza praca jest próbą określenia kierunków w tej sferze.

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij