Zaplanuj pobyt
Przyjazd 24
sty 2022
Wyjazd 25
sty 2022
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Szczecin – zachodniopomorska kolebka kultury

Gdzie, jak nie w stolicy województwa mają odbywać się interesujące wydarzenia? W Szczecinie od wielu lat organizowane są rozmaite festiwale, a liczba gości je odwiedzających stale rośnie. Które ze wspomnianych wydarzeń powinniśmy mieć na uwadze w szczególnym stopniu?

Przede wszystkim różnorodność

            Mamy to do siebie, że nasze upodobania bywają różne od wielu znanych nam ludzi. Dla jednych najbardziej interesujące będą wydarzenia kulturalne, innym natomiast bardziej odpowiada rywalizacja na tle sportowej, do której często też sami mogą dołączyć. W przypadku Szczecina można bez ogródek stwierdzić, że organizuje się tu eventy o zupełnie różnym charakterze, co sprawia, że w ciągu roku niemal każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wybrane imprezy zaczynają także w coraz większym stopniu przyciągać gości z innych okolic, co jest najlepszym dowodem tego, że są to trafione pomysły. Rozwijanie ich służy promocji miasta na jaką w pełni zasługuje. W końcu północ Polski to nie tylko nadmorskie kurorty, ale także wiele innych ciekawych miejsc, do których wszyscy powinni częściej zaglądać.
            Odbywający się cyklicznie od 2005 roku Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE to niewątpliwie jedno z ciekawszych wydarzeń na kulturalnej mapie Szczecina. Także i w tym roku możemy liczyć na to, że organizatorzy zaskoczą wszystkich interesującym programem. Odbywające się dotychczas wystawy, warsztaty, koncerty i inne towarzyszące temu festiwalowi elementy od zawsze przyciągały liczną widownię. W maju natomiast odbędzie się kolejna edycja Pikniku Skandynawskiego, czyli wydarzenia, którego żaden człowiek znajdujący się w tym czasie w Szczecinie nie powinien przegapić. Dotyczy to nie tylko mieszkańców, ale także i turystów.

Atrakcji co niemiara

            Lista wydarzeń kulturalnych i innych na ten rok odbywających się w Szczecinie jest nadzwyczaj długa. To akurat dobrze, bo z tej obszernej puli łatwo znaleźć coś, co znajduje się w obrębie kogoś zainteresowań. Mając w planach odwiedzenie tego miasta w niedalekiej przyszłości warto zainteresować się programem imprez. To pozwoli na wybranie sprzyjającego terminu i nie ominięcie czegoś, co chętnie zobaczylibyśmy nie tylko w medialnej relacji, ale na żywo.
            Pożegnanie Lata na Wyspie Grodzkiej wcale nie zwiastuje nadejścia gorszych dni w Szczecinie. Nawet wtedy, kiedy promienie słońca nie docierają do nas z taką siłą, a temperatury spadają wyraźnie w dół w tym wojewódzkim mieście dzieje się coś naprawdę ciekawego. Dwa odbywające się w ostatnich miesiącach roku jarmarki przyciągają tłumy odwiedzających. Najpierw ten z okazji Święta Niepodległości, a w grudniu dłuższy, jarmark bożonarodzeniowy.
            Z punktu widzenia gościa przyjeżdżającego do miasta, w którym sporo się w danym okresie dzieje niezwykle istotne jest znalezienie należytego noclegu. Oczywiście chodzi o pokój w sensownym standardzie. Takich z pewnością nie brakuje w szczecińskim Hotelu Dana. Zlokalizowany w dogodnej lokalizacji okazuje się naprawdę dogodną bazą wypadową w obliczu wielu odbywających się w stolicy województwa zachodniopomorskiego wydarzeń o charakterze kulturalnym i nie tylko. A to z pewnością ma znacznie, kiedy chcemy miło wspominać nasz pobyt.

            Szczecin nieprzypadkowo staje się coraz częściej kojarzony z rozmaitymi festiwalami. Ta forma promocji miasta okazała się nadzwyczaj skuteczna. Odwiedzając je w odpowiednim terminie turyści mogą liczyć na dodatkową moc atrakcji, niespotykanych nigdzie indziej w skali całego kraju. To właśnie świadczy o wyjątkowości tego miejsca.

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij