Zaplanuj pobyt
Przyjazd 24
sty 2022
Wyjazd 25
sty 2022
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Szczecin nocą - gdzie warto pójść wieczorem?

Szczecin odwiedzić warto zawsze. Niezależnie od pory roku, ale także godzin zwiedzania. Chociaż szybko budzi się o świcie i tętni życiem, to także późnym wieczorem i w nocy nie brakuje w Szczecinie miejsc do obejrzenia. Do chodzenia, przesiadywania i podziwiania, samotnie, we dwoje i rodzinnie. Dokąd warto pójść, gdy zastanie nas w Szczecinie noc?

Czas na smaczną kolację

Szczecin to nie tylko zabytki i piękne trasy spacerowe, ale także miejsca, gdzie można świetnie zjeść. W mieście znajdziemy kuchnie z całego świata: od regionalnej polskiej, po najbardziej orientalne smaki Azji. I chociaż miasto od morza dzieli 100 km, to jednak warto poszukać lokalu, który serwuje ryby i inne owoce morza. Jeśli trafimy na taki, który do dań serwuje także nastrojową muzykę, możemy spędzić w nim wiele godzin. Spacerując przy głównych arteriach miasta oraz w okolicy najbardziej znanych zabytków, na pewno znajdziemy lokal, który przypadnie do gustu zarówno osobom pragnącym wypoczynku, jak i szukającym baru z parkietem do tańca. Klubowe zagłębie Szczecina skupia się w szczególności w okolicach Dworca PKP. Warto także zajrzeć do najwyżej położonej kawiarni w mieście. W Cafe22 można odpocząć po spacerze i wyjrzeć przez okno 22 piętra. Widok na rozświetlone miasto jest stąd fantastyczny, dlatego dobrze jest się tam wybrać właśnie po zmroku.

Spacer po zmroku

Piechurom polecamy Trasę Zamkową. To jedna z głównych arterii miasta, która liczy sobie niemal 2,5 km, ale tworzą ją mosty nad Odrą i Parnicą oraz nad wyspą Łasztownia. Można stąd podziwiać wieczorną i nocną panoramę Szczecina. Warto więc zabrać ze sobą aparat fotograficzny i statyw, który pozwoli na zrobienie fantastycznych zdjęć.

 

W śródmieściu po zmroku polecamy fontannę multimedialną. Mieści się przy Teatrze Lalek “Pleciuga” na placu Teatralnym. Przypomina klawiaturę fortepianu, a wieczorem uroku dodają jej różnokolorowe LEDy. Fontanna składa się z systemu dysz strumieniowych, które wypuszczają strumień wody na wysokość 1,5 metra. Oświetlona jest także zabytkowa fontanna na Wałach Chrobrego. Wkomponowana jest w ścianę centralnego tarasu. Podczas wieczornych pokazów muzyczno-świetlnych przyciąga turystów i lokalnych mieszkańców spragnionych niebanalnych wrażeń.

 

Nawet jeśli nie przepadacie za muzyką klasyczną, czy nie macie czasu na pójście do teatru, to i tak warto zobaczyć, zwłaszcza po zmroku, gmach Filharmonii Szczecińskiej. Nietypowy budynek jest już symbolem nowoczesnego miasta, rozpoznawany chyba na całym świecie. Lodowa bryła budynku zdobyła wiele nagród w prestiżowych konkursach architektonicznych. Wnętrze filharmonii to ponad 12 000 metrów kwadratowych przestrzeni, na której znajdują się sala symfoniczna, kameralna, sklep muzyczny, kawiarnia, foyer. Jednak z zewnątrz, za sprawą ciekawej iluminacji świetlnej, również zapiera dech w piersiach.

 

 

Fotograf Damian Róż

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij