Zaplanuj pobyt
Przyjazd 17
paź 2021
Wyjazd 18
paź 2021
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Szczecin na pieszo i na kółkach - Międzynarodowy Dzień Przewodnika

"Szczecin na pieszo i na kółkach" – to hasło tegorocznego Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, który w Szczecinie będziemy świętować już w najbliższa sobotę, 23 lutego. Z tej okazji miejscy przewodnicy zapraszają szczecinian na wycieczki, podczas których będzie można zwiedzić i poznać historię Szczecina.

Łącznie przygotowano aż 14 różnych tras. Przewodnicy pokażą m.in. miejsca na co dzień trudno dostępne dla mieszkańców lub wręcz niemożliwe do zobaczenia, jak: budynki straży pożarnej przy ul Grodzkiej i Firlika, zajezdnia tramwajowa Pogodno, warsztaty i miejsce postojowe Kolei Regionalnych, tor kolarski, czy gabinet Prezydenta Szczecina i podziemia Urzędu Miejskiego. Podczas spacerów będzie można też zwiedzić wnętrza remontowanej pięknej sali balowej w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego, Archiwum Państwowego, Książnicy Pomorskiej, Muzeum Medycyny PUM, Rektoratu US oraz spojrzeć na katedrę „z innej perspektywy” (pod i nad sklepieniami naw).

Miłośnikom starych pojazdów proponujemy podziwianie uroków Szczecina podczas przejażdżki zabytkowymi tramwajami i autobusem „ogórkiem”, wraz ze zwiedzaniem Muzeum Techniki i Komunikacji. Z kolei dla miłośników futbolu planowana jest wizyta na stadionie Pogoni, a dla fanów muzyki rockowej spotkanie z muzykiem ery bigbitu w willi Sorrento – zachęca Maciej Dobromilski, prezes Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników. - Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych, dla których atrakcją będzie wizyta w budynku straży pożarnej oraz Klubokawiarni Fika.

Zwiedzanie rozpocznie się w sobotę, 23 lutego, o godzinie 11.00 na placu Lotników, a zakończy koncertem organowym w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba o godzinie 14.30.

Darmowe bilety będzie można odebrać od kierowników wycieczek od godz. 10.30. Liczba uczestników w poszczególnych wycieczkach jest ograniczona.

Organizatorami wycieczek są m.in. Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia oraz Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników.

żródło:

https://wszczecinie.pl/aktualnosci,przewodnicy_za_darmo_oprowadza_po_szczecinie_i_pokaza_niedostepne_na_co_dzien_miejsca,id-31199.html?utm_source=wp&utm_medium=sg&utm_campaign=trendy

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij