Zaplanuj pobyt
Przyjazd 29
lis 2021
Wyjazd 30
lis 2021
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Szczecin - atrakcyjne miasto dla seniorów

Stolica województwa zachodniopomorskiego z pewnością nieprzypadkowo odwiedzana jest każdego roku przez coraz większą liczbę turystów, w tym także wiele starszych osób. Czy seniorzy będący jeszcze w sile wieku mogą tu znaleźć atrakcje na miarę ich zainteresowań?

Niemożliwe do przeoczenia

            W każdym większym mieście znajdziemy atrakcje będące punktem obowiązkowym naszej wycieczki. Do takich miejsc z pewnością warto dotrzeć podczas nawet krótkiego pobytu w Szczecinie. Mając do dyspozycji więcej czasu warto pokusić się o odwiedzenie co najmniej kilku z nich. Wbrew pozorom nie będzie się to wiązało z pośpiechem i nadmiernym wysiłkiem, co ma istotne znaczenie dla osób w starszym wieku.
            Pobyt w Szczecinie można śmiało rozpocząć od odwiedzenia Zamku Książąt Pomorskich. Ze źródeł historycznych dowiemy się, że w dawnych czasach istniał tutaj słowiański gród. Później miejsce to ulegało stałym przeobrażeniom. Niestety ucierpiało też mocno podczas nalotów w trakcie II Wojny Światowej. Późniejsza rekonstrukcja nadała fortyfikacji renesansowy wygląd. Dziś stanowi ona swoiste centrum wydarzeń kulturalnych, przy którym działa też miejska informacja turystyczna, gdzie można zasięgnąć cennych wskazówek o wielu wartych odwiedzenia miejscach na mapie Szczecina.
            Wielka i niesamowita góra lodowa w centrum miasta – właśnie tak jawi się widzącym ją pierwszy raz na oczy szczecińska filharmonia. Budynek jedyny w swoim rodzaju zaprojektowany przez hiszpańskich architektów nie można przeoczyć, bo wyróżnia się ponad zabudową szczecińskich kamienic. Jednak najlepsze kryje się tak naprawdę w środku. Możliwość uczestniczenia w odbywających się koncertach pozwala jeszcze bardziej docenić kunszt tego miejsca. To absolutne must see na liście atrakcji Szczecina.

Dostępne dla każdego

            W pewnym wieku sprawność fizyczna może zacząć powoli schodzić na dalszy plan, jednakże wciąż chcemy móc eksplorować otoczenie. Szczecin to jedno z lepszych miast do swobodnego poznania go bez większego wysiłku. Kiedy dla przykładu udamy się w miejsce takie jak Wały Chrobrego, to nasze nogi mimowolnie będą nas ciągnąć dalej, by oczy mogły się cieszyć niecodziennymi widokami. Mimo, że sam Szczecin nie jest miastem nadmorskim, zlokalizowany tu port nadaje okolicy specyficznego klimatu, niespotykanego nigdzie indziej w skali całego kraju.
            Muzeum Przełomów, Muzeum Narodowe, Muzeum Techniki i Komunikacji, to obowiązkowe punkty wycieczki dla wszystkich seniorów pasjonujących się historią. Poza tym mając na tyle wolnego czasu można rozważyć spacer do podziemnego schronu, pozwalającego lepiej zrozumieć realia II Wojny Światowej i burzliwego okresu napięć w ramach Zimnej Wojny.
            Niezależnie od miejsca, do którego wybieramy się na wczasy dobrze byłoby z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować nocleg w dogodnej lokalizacji. W przypadku Szczecina znalezienie lokum nie powinno stanowić problemu, nawet jeżeli chodzi o wyższy standard. Jednym z ciekawszych miejsc dogodnie umiejscowionych niewątpliwie będzie Hotel Dana. Obiekt mieszczący się w budynku dawnych Zakładów Odzieżowych zachwyca nie tylko od zewnątrz. Do dyspozycji gości udostępnia aż 100 luksusowych pokoi. W podziemnej części hotelu znajduje się specjalna strefa wellness sprzyjająca procesom regeneracji i szeroko pojętego wypoczynku.

            Weekend albo nawet tydzień w Szczecinie może być równie dobrą opcją dla młodego człowieka, jak i dla seniora. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie bez większego trudu. Dobra baza noclegowa zachęca do odwiedzania tego miasta częściej.

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij