Zaplanuj pobyt
Przyjazd 24
sty 2022
Wyjazd 25
sty 2022
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Spędź noc w miejscu ze stuletnią historią - Hotel Dana

Adaptowanie dawnych budynków fabrycznych na potrzeby hoteli to rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy urbanistyczne. Wystarczy wspomnieć choćby Fabrykę Wełny Hotel & SPA w Pabianicach, Hotel Almond w dawnej fabryce marcepanu w Gdańsku czy Hotel Andel’s usytuowany w byłej XIX-wiecznej przędzalni w Łodzi. Łódź słynie zresztą z postindustrialnych hoteli, które przyciągają rewelacyjnie odrestaurowanymi zabudowaniami. Do listy słynnych polskich postindustrialnych hoteli dopisać trzeba też koniecznie Hotel Dana w Szczecinie, który mieści się w odrestaurowanym budynku Zakładów Odzieżowych Dana. Rewelacyjna lokalizacja oraz architektura budynku przyciąga tu turystów zainteresowanych nie tylko nowoczesnym, ale i historycznym obliczem miasta. Czterogwiazdkowy standard hotelu gwarantuje wszelkie wygody, a lokalizacja w samym centrum Szczecina, w bezpośrednim sąsiedztwie centrów biznesowych, handlowych oraz węzłów komunikacyjnych gwarantuje możliwość swobodnego poruszania się po okolicy bez konieczności korzystania z samochodu.

Postindustrialna przygoda

Budynek, w którym mieści się Hotel Dana zrewitalizowano z dbałością o detale, tak żeby tradycja przenikała się z nowoczesnością. 100 luksusowych pokoi oraz 5 sal konferencyjnych to idealna baza stworzona zarówno z myślą o gościach indywidulanych, którzy mają w planach odpoczynek i zwiedzanie, jak biznesowych, dla których pobyt w Hotelu Dana wiąże się z wykonywaniem zawodowych obowiązków. Spędzenie nocy w miejscu ze stuletnią historią dla obu grup gości jest interesującym przeżyciem. Samo przyjrzenie się sposobowi rewitalizacji budynku – jego fasady oraz wnętrz – napawa optymizmem: jeszcze niedawno tego rodzaju postindustrialna zabudowa skazana była na powolne niszczenie. Dziś normą jest przywracanie jej blasku oraz udostępnianie ludziom w charakterze budynków użyteczności publicznej: hoteli, centrów biurowych czy handlowych. Można delektować się ich niepowtarzalnym klimatem, architektonicznymi detalami, ciekawym usytuowaniem. Jeśli wieloletnia historia budynku dobrze przenika się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, goście hotelowi mają szansę znaleźć się w miejscu naprawdę niezwykłym.

Szczecin kusi

Hotel Dana wprost zachęca do… opuszczana swoich podwojów. Wszędzie stąd blisko, a Szczecin to miasto, które nie zasypia. Jeśli nie trzeba za każdym razem kłopotać się szukaniem miejsca parkingowego albo opłatami za taksówki, chce się ruszyć w miasto i poznawać jego zakamarki. Jasne Błonia, Filharmonia Szczecińska, Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich – wychodzisz z Hotelu Dana i spacerkiem ruszasz przed siebie. Szczecin kusi na każdym kroku. A potem wracasz do hotelu, w którym czeka na ciebie wygodne łóżko i wspaniały posiłek w restauracji idealnej na każdą okazję. Układ urbanistyczny Szczecina często porównuje się do układu stolicy Francji. Warto przekonać się na własne oczy czy rzeczywiście jest to porównanie trafne. Rezerwując pokój w Hotelu Dana, miejscu o stuletniej historii, dajemy sobie szansę na odpoczynek, smaczne jedzenie, spokojne zwiedzanie i mnóstwo wrażeń estetycznych.

Hotel Dana w dawnym budynku Zakładów Odzieżowych Dana w Szczecinie zaprasza gości indywidualnych, w tym pary marzące o spędzeniu romantycznego weekendu i rodziny z dziećmi, oraz gości biznesowych, dla których przygotowaliśmy profesjonalne sale konferencyjne. Gwarantujemy najwyższej jakości usługi, wspaniałą atmosferę, życzliwy personel i fenomenalną kuchnię w hotelowej restauracji.

 

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij