Zaplanuj pobyt
Przyjazd 27
cze 2022
Wyjazd 28
cze 2022
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Rejsy po Odrze. Szczecin jako baza wypadowa

Czy można wyobrazić sobie lepszą bazę wypadową niż miasto, w którego centrum stykają się wody morskie i śródlądowe? Prom ze Świnoujścia do Szczecina o którym mowa, to nie jedyna atrakcja - nie mniejszą popularnością cieszą się wycieczki wodne po porcie i rejsy po Odrze. Szczecin, z przynależnym do niego Zalewem Szczecińskim w którym łączą się wody  Bałtyku i rzeki Odry, pozwala na rejsy statkiem Szczecin - Świnoujście, Szczecin- Berlin, ale także typowo turystyczne po Jeziorze Dąbie, do słynnego Betonowca czy w samym mieście Szczecin rejsy po porcie. Jeśli jesteś amatorem wodnych przygód, to właśnie tutaj znajdziesz kawałek wody dla siebie

 

Rejsy, Odra, Szczecin - idealne połączenie od wieków

Odra to druga co do wielkości polska rzeka, która od ponad tysiąca lat stanowi niezwykle ważny kanał transportu ułatwiający wymianę towarów między północną a południową Europą, zwłaszcza soli - od stuleci uważanej za bardzo ważny surowiec ze względu na swoje właściwości konserwujące. Według źródeł już wtedy rzeka była także wykorzystywana do przepraw pasażerskich, ułatwiając choćby Mieszkowi I ekspansję Pomorza czy biskupowi Wojciechowi w 997 roku nawracanie pruskich pogan na chrześcijanizm. Nazwa rzeki pochodzi od słowiańskiego “drzeć”, “przedzierać”, które według niektórych źródeł tłumaczy się przedzieraniem się rzeki do morza i choć transport wodny został w dużej mierze wyparty przez transport lądowy, do łask wracają rejsy po Odrze. Szczecin, jako naturalny węzeł logistyczny łączący wody morskie i śródlądowe, od wieków jest miastem wymiany handlowej, ale jego niezwykłe położenie sprawia, że ma także wyjątkowe walory turystyczne i coraz większym zainteresowaniem cieszą się takie atrakcje jak rejsy statkiem. Szczecin to nie tylko miasto biznesu! 

Szczecin - rejsy po porcie i po jeziorze

Szczeciński port jest atrakcją samą w sobie, ale oglądanie Zamku Książąt Pomorskich, Wałów Chrobrego, starówki i bulwarów z perspektywy pokładu statku to dopiero gratka, zwłaszcza, że wielu przewoźników oferuje wycieczki zarówno w dzień, jak i o zachodzie słońca, kiedy port i jego nabrzeża prezentują się wyjątkowo ciekawie dzięki malowniczej scenerii zachodu, ale także wieczornym iluminacjom. Należy jednak pamiętać, że są miejsca, gdzie niemożliwe są rejsy statkiem - Szczecin i jego słynna Wenecja, czyli stare zabudowania przemysłowe, przedwojenne mosty czy niektóre zakątki żeglarskie można oglądać wyłącznie z pokładu małych łodzi i motorówek. Inne trasy, takie jak rejsy po Odrze Szczecin - Jezioro Dąbie są realizowane przez większość jednostek wodnych, zarówno dużych, jak i małych. Rejsy statkiem Szczecin - Jezioro Dąbie, trwają około dwóch godzin, podczas których można podziwiać piękną przyrodę, infrastrukturę portową, wrak Betonowca, czyli starego, dziewięćdziesięcio metrowego statku z betonu, a także posłuchać legend i ciekawostek opowiadanych przez doświadczonego przewodnika.

A może tak prom ze Świnoujścia do Szczecina? 

Rejsy Odrą, Szczecin - Świnoujście, są realizowane zarówno przez statki, jak i promy i wiodą kanałem rzeki, przechodząc przez Zalew Szczeciński, a następnie rzeką Świną aż do portu. Prom ze Świnoujścia do Szczecina pływa w wakacyjne weekendy, a trasę pokonuje w nieco ponad trzy godziny. To doskonała okazja do podziwiania malowniczych krajobrazów nadrzecznych, Zalewu Szczecińskiego i świetny pomysł na spędzenie całego dnia - statki zwykle wypływają rano i wracają w godzinach wieczornych, choć wielu przewoźników oferuje czarter łodzi i statków, dzięki czemu sami możemy ustalać godziny i trasę, obecność przewodnika, a także inne udogodnienia, które jeszcze bardziej uprzyjemnią rejsy Odrą. Szczecin, oglądany z perspektywy łodzi lub statku, to oryginalny pomysł na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, ale także organizację urodzin, wieczoru panieńskiego czy kawalerskiego! Zachwyć swoich bliskich niezwykłą przejażdżką!

Rejsy po Odrze, Szczecin i jego port nocą… A może tak hotel w Szczecinie?

Nie sposób “opłynąć” Szczecin i poznać wszystkie wodne trasy wokół w jeden dzień - rejsy statkiem Szczecin - Świnoujście, czy zwiedzanie miasta z pokładu statku to przygoda, którą trzeba przeżyć bez pośpiechu, ciesząc zmysły niezwykłymi doznaniami, tak wzrokowymi, jak i słuchowymi, czując rześką bryzę na twarzy, dlatego też warto rozważyć dłuższy pobyt rezerwując hotel w Szczecinie. Idealnym miejscem na komfortowy nocleg z doskonałą obsługą jest Hotel Dana, w którego ofercie każdy znajdzie coś dla siebie - od pakietów tematycznych, poprzez pobyty weekendowe, wakacyjne, biznesowe, a także okolicznościowe, a to wszystko przy zapewnieniu najlepszego menu restauracji działającej przy hotelu. Rejsy po Odrze, Szczecin, port i okolice będą doskonałym uzupełnieniem pobytu w komfortowym hotelu zarówno dla rodzin z dziećmi, par czy wypadów z przyjaciółmi. Rejsy, Odra, Szczecin i Hotel Dana czekają na Was!

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij