Zaplanuj pobyt
Przyjazd 25
sty 2022
Wyjazd 26
sty 2022
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Najlepsze pory roku na zwiedzanie Szczecina

Szczecin, ze względu na swoje położenie jest miastem niezwykle przyjaznym dla zwiedzających. Bo chociaż pogoda bywa zmienna, to nieczęsto dają się tutaj we znaki wycieńczające upały albo trzaskające mrozy. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, ale jednocześnie jest to miesiąc dosyć deszczowy. Najwięcej słońca statystycznie na niebie pojawia się w Szczecinie w maju oraz w sierpniu. Turyści są więc stałymi gośćmi w mieście od kwietnia do października. Każda pora roku, także zima, ma jednak swoje uroki. I każda pora roku może być w tym okazją, aby lepiej poznać Szczecin i jego mieszkańców.

Szczecin wiosną

Ponieważ Szczecin to miasto licznych parków, już pod koniec marca można zaobserwować przepiękne kwiaty. Warto wybrać się wtedy na Jasne Błonia, które pokrywają się krokusami. Podziwiać też można magnolie, zwłaszcza w dzielnicach takich jak Pogodno i Gumieńce, zwłaszcza w kwietniu oraz w maju. Tutejsze ogrody toną w różowych i białych kwiatach. Miejscem lubianym przez wiosennych spacerowiczów jest też Cmentarz Centralny. To nie tylko nekropolia, ale przede wszystkim park z 415 gatunkami drzew i krzewów oraz małą, parkową architekturą. Cmentarz Centralny w Szczecinie to jeden z najpiękniejszych cmentarzy w Europie. Wiosną w mieście ma miejsce także wiele wydarzeń kulturalnych, między innymi Ogólnopolski Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt”, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE, Piknik nad Odrą oraz Szczecin Music Fest.

Lato w Szczecinie

Lato to znakomita pora na spacery po nadbrzeżu Wisły i na rejsy statkiem. Warto też odwiedzić schrony przy Jeziorze Szmaragdowym i Wieżę Dzwonów na Zamku Książąt Pomorskich. Atrakcje te są otwarte dla turystów tylko latem. Szczecin można podziwiać także z wody, na przykład pływając kajakiem. Od czerwca do września organizowane są także liczne festyny. Jednym z najciekawszych jest Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich. Są też Dni Morza - największe szczecińskie święto obchodzone jest na Wałach Chrobrego oraz na Łasztowni. Obchody zwykle przypadają na jeden czerwcowy weekend. Wtedy to na nabrzeżu Odry cumują przepiękne żaglowce, a na Cmentarzu Centralnym odbywa się koncert muzyki poważnej. Ciekawy jest także Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy "Spoiwa Kultury" odbywający się co roku w lipcu. W tym samym miesiącu świętowane są także Dni Rzeki Odry, a to oznacza koncerty, warsztaty, jarmarki i zwiedzanie statków. Zwolennicy gry świateł zjeżdżają z kolei na Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych Pyromagic. Oczywiście zawsze też można odwiedzić któreś z miejskich kąpielisk albo wybrać się poza miasto, by odpocząć nad wodą.

Szczecińska jesień

Jesień w Szczecinie często jest ciepła i sprzyja spacerom po parkach i Puszczy Bukowej. Pod koniec października i na początku listopada, czyli w okolicy święta Wszystkich Świętych, warto udać się na Cmentarz Centralny, który mieni się tysiącami światełek i ma niemożliwy do opisania klimat zadumy. Osoby, które nie przepadają za spacerowaniem, gdy pada, mogą zwiedzić najważniejsze zabytki i muzea Szczecina. Jesienią kolejki do kas są krótsze, tłok ustaje i można przechadzać się swobodnie. Jeśli chodzi o ciekawe wydarzenia, wielu miłośników sportu przyciąga Turniej Tenisowy Pekao Open.

Zima w Szczecinie

Zimy w Szczecinie nie są mroźne ani śnieżne. Co prawda można trafić na zimę srogą, z silnym wiatrem i mrozem, niezależnie jednak od pogody w tym mieście można znaleźć takie atrakcje, które rozgrzeją wszystkich do czerwoności. Ciekawą propozycją jest festiwal Akustyczeń, czyli cykl koncertów na kilku szczecińskich scenach klubowych. Można także uprawiać sporty zimowe: w mieście działają sztuczne lodowiska, między innymi Lodogryf przy al. Wojska Polskiego, czynne nawet do 22.00. Warto także zobaczyć kompleks sportowo-rekreacyjny “Szczecińska Gubałówka”. Oferuje on dwie trasy narciarskie dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Obie są naśnieżane, ratrakowane, oświetlone i nagłośnione. Gdy pada śnieg, dostępny jest także stok saneczkowy. Na miejscu można wypożyczyć narty, łyżwy i snowboard.

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij