Zaplanuj pobyt
Przyjazd 24
maj 2022
Wyjazd 25
maj 2022
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Małe przyjęcie weselne. Jak je zorganizować?

Małe przyjęcie weselne cieszy się w ostatnich miesiącach dużym zainteresowaniem! Czy jest to przejściowy trend, a może kameralne wesele ma szansę zyskać popularność na dłużej? Odpowiadamy na te pytania, a także doradzimy, jak zorganizować małe przyjęcie weselne, aby było pięknie, gustownie i stylowo!

Małe przyjęcie weselne - trend jeszcze sprzed pandemii

Jeszcze przed epoką pandemiczną, zanim ograniczono możliwość spotkań na żywo w większych grupach, zauważalny stał się trend do tego, aby organizować małe przyjęcie weselne. Ale jak to? Kameralne wesele zamiast hucznego i wystawnego bankietu na 100 osób?! Tak, narzeczeni coraz częściej rozważają opcję zorganizowania małego przyjęcia weselnego, a dzieje się tak z kilku powodów. Przyjrzyjmy się im po kolei.

Względy ekonomiczne

Wielkie, huczne wesela na ponad 100 osób to ogromna radość, ale wiążą się z tym znacznie wyższe wydatki, szczegółowe planowanie, organizacja i koordynacja całego przedsięwzięcia. Często takie wystawne wesele na wiele osób pochłania za dużo energii młodej pary, a w efekcie jest uciążliwe i męczące. 

Względy (nie)sentymentalne

Pewnie każdy słyszał ciotczyne powiedzenie, że wesele na mniej niż 100 osób, to nie wesele. Takie przekonanie panowało kilka dekad temu, jednak obecnie nie ma wiele wspólnego z prawdą. Młodzi ludzie organizują wesela nie po to, aby zaprosić magiczną liczbę stu biesiadników, a po to, aby dzielić się swoim szczęściem z najbliższymi. Tutaj kwestia doboru i zaproszenia gości jest bardzo indywidualna, jednak nie musisz czuć wyrzutów sumienia, jeśli na swój kameralny ślub nie zaprosisz tej części rodziny, z którą od wielu lat nie utrzymujesz kontaktów. Z kolei, jeśli Twoim marzeniem jest huczne wesele na wsi, ze wszystkimi krewnymi, to właśnie takie zaplanuj i zorganizuj. Duże czy małe przyjęcie weselne powinno być powodem do szczęścia i radości przede wszystkim dla młodej pary - to jest naprawdę bardzo ważne.

Kameralne wesele - trend, który pojawił się podczas pandemii

W ciągu ostatniego roku, wiele par zostało zmuszonych do tego, aby odwołać lub przenieść zaplanowane wcześniej przyjęcia weselne. Miało to oczywiście związek ze zmieniającymi się obostrzeniami i restrykcjami w pandemii. Wiele narzeczonych par stanęło przed wyborem - zmniejszyć liczbę gości i zorganizować kameralne wesele czy zostawić liczną listę gości, ale wesele przesunąć na czasy po pandemii, czyli tak naprawdę, na nie wiadomo kiedy. Znaczna większość młodych par zdecydowała się na reorganizację i zmniejszenie rozmiarów przyjęcia weselnego. Tak też działo się w pięknym Szczecinie, w którym nowożeńców nie zabrakło, a częstym rozwiązaniem wyżej opisanego problemu, stało się małe przyjęcie weselne. Szczecin nie zawiódł, nowożeńcy mogli wybierać spośród ofert różnych hoteli, ekskluzywnych i stylowych wnętrz czy apetycznego menu obiadów weselnych.

Jak zorganizować małe przyjęcie weselne

Kameralne wesele możesz zorganizować w gronie najbliższej rodziny i wtedy będzie to uroczystość na kilka lub kilkanaście osób. Zastanawiasz się pewnie, jak zorganizować małe przyjęcie weselne dla tak nielicznych gości? Otóż podpowiemy, że warto spojrzeć na to, jak na organizację eleganckiego obiadu czy wystawnej kolacji. Czy musisz to robić we własnym domu? Absolutnie nie! Małe przyjęcie weselne z powodzeniem może odbyć się w ekskluzywnym wnętrzu dobrej restauracji z hotelem. Dzięki temu nie musisz przejmować się ani doborem dań, ani wystrojem wnętrza, a co najważniejsze - koordynacją całego przedsięwzięcia. Rodzinny obiad weselny zostanie podany i zaserwowany przez profesjonalistów, a wszystko odbędzie się w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

Ceremonia na rajskich wyspach, a kameralne wesele na miejscu?

Z miesiąca na miesiąc, przeciwko wirusowi zaszczepi się znaczna większość z nas i znów będą możliwe swobodne wyjazdy zagraniczne. Ceremonia zaślubin na rajskich wyspach to scenariusz, o którym marzy niejedna młoda para. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ młodzi chcą celebrować zawarcie małżeństwa w przepięknym i niecodziennym miejscu. Wiele par decyduje się na takie właśnie rozwiązanie, aby zachować niezwykłe i wspaniałe wspomnienia z dnia ślubu i połączyć je z ekskluzywnym wypoczynkiem na jednej z rajskich, oceanicznych wysp. Natomiast po powrocie, aby podzielić się radością z rodziną, organizują kameralne przyjęcie weselne tylko w gronie najbliższych. Sprawdź ofertę dostępną na stronie hoteldana.pl i zorganizuj kameralne przyjęcie weselne, które sprawi Ci autentyczną radość!

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij