Zaplanuj pobyt
Przyjazd 25
sty 2022
Wyjazd 26
sty 2022
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Halloween w HOTEL DANA

Powszechnie zakłada się, że Halloween dotarło do Europy ze Stanów Zjednoczonych. Nie jest to pełna prawda. Halloween przyjechało do Nowej Anglii wraz z jej pierwszymi nierdzennymi mieszkańcami, czyli głównie Szkotami i Anglikami.

 

Halloween spopularyzowało się szczególnie na południu Stanów Zjednoczonych. Do obrzędów włączono elementy  kultury autochtonów indiańskich oraz innych grup etnicznych, które bytowały wtedy w Ameryce Północnej. Halloween w XIX wieku zaczęło powoli przybierać formę, w jakiej znamy je dziś. Co ciekawe, było wtedy bardzo podobne do polskich Andrzejek. W domostwach przedstawiano straszne historie o duchach i mordercach, a panny wróżyły sobie imię przyszłego męża  Amerykanie przebierali się i chodzili po sąsiadach, zbierając cukierki. Dziś ten obyczaj znamy jako „trick or treat”, czyli „cukierek albo psikus” i dotyczy on dzieci. Głównym symbolem Halloween jest dynia, którą można wydrążyć na różne sposoby, podświetlona w ciemności jest bardzo efektowna.

W HOTEL DANA, znalazł się mały akcent tego nowego w Polsce wydarzenia.

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij