Zaplanuj pobyt
Przyjazd 29
lis 2021
Wyjazd 30
lis 2021
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Wyjazd na weekend w Polsce. Dowiedz się, z jakich powodów Szczecin jest idealnym pomysłem

Masz wolne 2-3 dni i zastanawiasz się, gdzie się wybrać, aby odpocząć i zregenerować siły po całym tygodniu? Polska na weekend daje dużo różnych możliwości, a Szczecin to jedna z opcji, którą możesz wykorzystać na relaks i spędzić czas w luksusowych warunkach. Sprawdź, dlaczego warto wybrać Szczecin, jako pomysł na weekend!

Polska na weekend w zachodniopomorskiem!

Bez wątpienia, w każdym zakątku Polski znajdują się piękne tereny, które warto odwiedzić i eksplorować. Jeśli Bieszczady znasz już jak własną kieszeń, a Kraina Wielkich Jezior Mazurskich nie ma przed Tobą tajemnic, może to dobry czas, aby zaplanować wyjazd na weekend w północno-zachodnie rejony kraju? Województwo zachodniopomorskie oferuje wiele miejsc ze wspaniałymi widokami, świeżym powietrzem, nienaruszoną, dziką przyrodą, historycznymi pozostałościami budowli i z niepowtarzalnym klimatem. 

Planując, gdzie pojechać na weekend, weź pod uwagę czas, którym dysponujesz i sporą liczbę atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia w zachodniopomorskiem. Nie sztuką bowiem jest zaplanować spacer wokół ruin kościoła w Trzęsaczu, zwiedzanie Wolińskiego Parku Narodowego, a do tego, wieczorną przechadzkę po pięknych ulicach Szczecina. Jednak jeden dzień, to stanowczo za mało na zobaczenie tego wszystkiego, dlatego warto planować z głową i jako bazę obrać najpierw jedno miasto, np. Szczecin. No dobrze, ale co dalej? Czy Szczecin ma fajne miejsca? Na weekend ma ich aż zanadto!

Gdzie pojechać na weekend - spontanicznie czy planować?

Możesz zadać sobie pytanie, czy warto pojechać na chybił-trafił, jeśli nie masz pomysłu gdzie? Na weekend w Polsce warto wybrać się w miejsce sprawdzone i polecane. Dzięki temu zwiększysz prawdopodobieństwo, że Twój wypoczynek będzie naprawdę udany i wyeliminujesz ryzyko zwiedzania niezbyt atrakcyjnych miejscówek lub pobytu w niesatysfakcjonującej lokalizacji. Rezerwując z wyprzedzeniem - zarówno pobyt w hotelu, jak i zwiedzanie atrakcji - jesteś w stanie z dużą precyzją przewidzieć pogodę, natężenie ruchu w danym miejscu, czy dopasować sezonowe atrakcje.
Zatem planowany wyjazd na weekend z pewnością będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz uniknąć niemiłych niespodzianek. Sprawdź ofertę Hotelu Dana, w którym czekają na Ciebie luksusowe wnętrza, wyborna kuchnia i kojący zakątek ze Spa & Wellness!

Wyjazd na weekend do Szczecina - co warto zobaczyć

Zobaczyć, zwiedzić i poczuć dobre wibracje Szczecina w weekend? Oczywiście, że się da! Wypoczynkowy wyjazd na weekend nie musi być naszpikowany wszystkimi dostępnymi atrakcjami na raz. Wręcz przeciwnie, pomysł na weekend w Szczecinie może opierać się na wysokiej jakości, a nie koniecznie na ilości. Szczecińska starówka jest niewielka, a na każdym kroku widać, że historia odcisnęła na niej swoje piętno. Znaczna część budynków i ulic Starego Miasta ucierpiała w wyniku wojennych bombardowań. Niemal na każdym rogu znaleźć można piękny kolaż łączący stare, zabytkowe mury z odnowionymi, współczesnymi już fasadami. Odbudowa i renowacja zabytkowego centrum Szczecina trwa nieprzerwanie od lat 90. Spacer po centrum Szczecina dopiero się zaczyna!

Przechadzka Wałami Chrobrego i Filharmonia Szczecińska

Wały Chrobrego to urocza, odnowiona promenada, która przebiega wzdłuż Odry i zapewnia relaksujący spacer i wspaniałe widoki na dystansie blisko 500 metrów. Jej trasa przebiega w niedalekiej odległości od nowego budynku Filharmonii, który już od momentu swojego powstania, stał się wizytówką miasta. Bryła budynku, postrzępiony, strzelisty dach, nawiązują do historii i zabudowy Szczecina. Filharmonię zaprojektowało Barozzi Veiga Studio z Barcelony. Budynek robi duże wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz - nie bez znaczenia jest fakt, że hiszpańskie studio architektoniczne otrzymało za niego nagrodę główną w międzynarodowym konkursie architektonicznym w 2015 roku. Jeśli tylko masz ochotę, zarezerwuj bilet na koncert w jednej z dwóch wspaniałych sal, w których dźwięk rozchodzi się z mistrzowską precyzją!

Szczecin oglądany z wysokości? Tak, Muzeum Narodowe i nie tylko!

Okazały budynek Muzeum Narodowego znajduje się niedaleko promenady na Wałach Chrobrego. Warto uwzględnić w swoich planach na weekend zwiedzanie tegoż muzeum, ponieważ kryje w sobie wiele pasjonujących wystaw czasowych i stałych, m.in. polskiej sztuki współczesnej. Ponadto, przy budynku muzeum, które powstało w 1945 roku, znajduje się taras widokowy ze wspaniałą panoramą miasta. Przy dobrej pogodzie, widoki i spektakl kolorów na niebie są tutaj niezwykle okazałe i konkurują o uwagę ze zbiorami muzeum. Jeśli lubisz podziwiać miasto niemalże z lotu ptaka, to masz jeszcze jedną doskonałą ku temu sposobność, mianowicie wizytę w Katedrze Szczecińskiej, na której również znajduje się doskonały punkt widokowy dla wszystkich spragnionych wspaniałych miejskich krajobrazów.

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij