Zaplanuj pobyt
Przyjazd 09
kwi 2020
Wyjazd 10
kwi 2020
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Co warto zobaczyć w najbliższej okolicy Szczecina?

O tym, że Szczecin wart jest zwiedzenia, wiele osób przekonało się podczas pobytu w tym mieście, a część ma jeszcze przed sobą odkrywanie jego uroków. Jednak Szczecin ze swoim Zamkiem Książąt Pomorskich, z Wałami Chrobrego czy wieloma parkami zielonymi i pełnymi kwiatów od wiosny do jesieni to nie jedyne miejsce, które warto odwiedzić w województwie zachodniopomorskim. 

Podczas pobytu w Szczecinie opłaca się wsiąść w samochód własny lub wypożyczony i objechać najbliższe okolice miasta. A lista atrakcji jest naprawdę długa i kolejne jej punkty mają szansę zainteresować turystów w różnym wieku, singli, pary i całe rodziny z dziećmi. Można zacząć od Polic z ruinami wytwórni paliw syntetycznych w ramach zwiedzania Muzeum Historycznego. Wiele tutaj pamiątek związanych z historią regionu. W mieście są też liczne zabytkowe kościoły, ruiny klasztoru Augustianów, kamienice z XIX wieku i ratusz z początków wieku XX oraz Lapidarium – pamiątka po dawnych, niemieckich cmentarzach. Turyści chętnie zaglądają również do Trzebieży, która jest kompleksem wypoczynkowym nad Zalewem Szczecińskim lub do Nowego Warpna: miasteczka na półwyspie, bogatego w miejsca do plażowania i w trasy spacerowe. Ciekawe dla całych rodzin może okazać się Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie lub ogród dendrologiczny z kolekcją unikatowych gatunków drzew w Przelewicach. Oczywiście od Szczecina już tylko około 100 km do Międzyzdrojów z Wolińskim Parkiem Narodowym, z muzeum, zagrodą pokazową i licznymi trasami spacerowymi, w tym ze słynną Promenadą Gwiazd, molo, parkiem miniatur i muzeum figur woskowych. Podobna odległość dzieli Szczecin od Świnoujścia, gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż w naszym kraju, latarnia morska i wieża widokowa. 

 

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij