Zaplanuj pobyt
Przyjazd 02
cze 2023
Wyjazd 03
cze 2023
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Co można robić ze znajomymi? Ciekawe aktywności na spędzanie wspólnie czasu

Spędzanie czasu z przyjaciółmi to doskonały pomysł na zacieśnianie więzi i budowanie relacji. Warto zadbać jednak o pewną różnorodność. Chodzenie wciąż w te same miejsca czy przesiadywanie na kanapie szybko może stać się nudne, skutecznie zniechęcając do spotkań. Zatem, co można robić ze znajomymi, aby ustrzec się monotonii i znudzenia?

 

Spotkanie ze znajomymi - dlaczego relacje są ważne?

Nie ulega wątpliwości, że człowiek to istota społeczna, która potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi. Relacje interpersonalne zwiększają satysfakcję z życia, pozytywnie wpływają na samopoczucie, a także dają poczucie bezpieczeństwa oraz wsparcia. Badania wskazują, że samotność i wykluczenie nie sprzyjają ani kondycji psychicznej, ani zdrowiu fizycznemu. Aby cieszyć się dobrostanem oraz wewnętrzną równowagą, należy dbać o dobre kontakty z bliskimi osobami. Spotkanie ze znajomymi jest więc nie tylko przyjemnym, ale też bardzo potrzebnym elementem codzienności.

Co można robić ze znajomymi? Aktywności pod chmurką

Jednym z najlepszych pomysłów na to, co można robić ze znajomymi, jest aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Trzeba przyznać, że to doskonały sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Pod chmurką dotleniamy organizm, dbamy o naszą kondycję oraz odporność, ale również produkujemy drogocenną witaminę D. Dzięki temu mamy okazję zacieśnić więzi, podnieść samopoczucie i zrobić coś dobrego dla swojego organizmu.

Jak można aktywnie zaplanować wspólny czas? Wśród propozycji znajdziemy wycieczki rowerowe, pikniki na trawie, spacery po lesie czy zwiedzanie ciekawych miejsc. Warto rozważyć też gry ze znajomymi – siatkówkę plażową, tenisa, piłkę nożną lub koszykówkę. Miłośnicy wody na pewno docenią wspólne pływanie, rejs żaglówkami albo spływ kajakowy.

Miłe spotkanie ze znajomymi – propozycje wewnątrz pomieszczeń

Mimo tego, że aktywność na świeżym powietrzu to doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu, nie zawsze jest ku temu możliwość i okazja. Gdy za oknem leje deszcz i hula wiatr, znacznie lepiej jest zaplanować spotkanie ze znajomymi w pomieszczeniu. Pod dachem znajdziemy wiele interesujących propozycji, na które można się skusić. Co powiesz na pyszną kolację w dobrej restauracji lub wyjście do kina i zajadanie się popcornem? Jeśli lubisz dreszczyk emocji i nutkę rywalizacji, zdecyduj się na ściankę wspinaczkową, kręgle albo bilard. Szczecin, Warszawa, Poznań czy inne miasta w Polsce pełne są interesujących miejsc, w których jest co robić ze znajomymi.

Co można robić ze znajomymi w domu?

Masz ochotę spotkać się ze znajomymi, ale niekoniecznie chcesz wystawiać nos z domu? Kto powiedział, że w mieszkaniu nie można świetnie spędzić czasu! Jeżeli lubicie gotowanie, zaplanuj wieczór z własnoręcznie przygotowaną pizzą, sushi lub zdrowymi sałatkami. Zadbaj też o dobrą muzykę albo zaproponuj wspólne oglądanie filmu. Co można robić ze znajomymi w domu poza tym? Znakomitym rozwiązaniem, które cieszy się ogromną popularnością są planszówki. Takie gry ze znajomymi to okazja na dobrą zabawę z dużą dawką humoru i pozytywnych emocji.

Działania na rzecz lokalnej społeczności – co robić ze znajomymi?

Wspólne spędzanie czasu nie musi koncentrować się wyłącznie na zabawie w wąskim gronie. Razem można zrobić coś dobrego nie tylko dla swojej relacji, ale również lokalnej społeczności. Możecie zaangażować się w działania wspólnoty sąsiedzkiej, fundacji pozarządowej lub stowarzyszenia funkcjonującego w okolicy. W ramach takich przedsięwzięć wspiera się seniorów, dzieci czy osoby niepełnosprawne, często takie inicjatywy dotyczą też zmian w najbliższym otoczeniu. W ramach spotkań ze znajomymi możecie sadzić kwiaty, uczestniczyć w zajęciach na rzecz społeczności albo odnawiać wnętrza budynków użyteczności publicznej.

Postaw na wspólny wyjazd – spotkanie ze znajomymi poza domem

Nic tak nie łączy ludzi, jak wspólny wyjazd za miasto! Wycieczki w gronie bliskich osób pozwalają oderwać się od codzienności, budować relacje i zdobyć nowe doświadczenia, które na długo pozostają w pamięci. Propozycję tę można wykorzystać, jako pomysł na panieński, świętowanie urodzin czy celebrowanie wakacji. Jeśli chcesz spędzić wyjątkowy czas ze swoimi przyjaciółmi, zdecyduj się na wyjazd do Hotelu Dana w Szczecinie. Obiekt zlokalizowany jest w samym sercu miasta, co pozwala swobodnie eksplorować okolicę. Piękne wnętrza, pyszne jedzenie w hotelowej restauracji i strefa wellness & SPA to tylko niektóre z atutów tego miejsca. Nawet krótki weekendowy wypad do Szczecina zaowocuje więc niezapomnianymi wspomnieniami!

Pielęgnowanie relacji poprzez spotkania ze znajomymi to ważny element życia każdego człowieka. Wspólne chwile przyczyniają się do budowania dobrostanu i poczucia satysfakcji – bez względu na to gdzie i jak spędzicie czas.

 

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij