Zaplanuj pobyt
Przyjazd 02
cze 2023
Wyjazd 03
cze 2023
Zaplanuj pobyt

Wydarzenia

Centrum kongresowe - jak zorganizować event biznesowy?

Praca nad pozytywnym wizerunkiem firmy czy też organizacji jest bardzo żmudna, ale niezwykle istotna, gdyż stanowi długoterminową inwestycję na przyszłość - lojalność i dobre relacje z partnerami biznesowymi, jak i klientami to istotny element polityki firmy, która składa się na jej sukces i ugruntowaną pozycję na rynku. Jedną z popularniejszych form eventu biznesowego, uznawaną za świetny sposób integracji, jest organizacja kongresu. Co to jest kongres? Czym różni się od konferencji? Czym kierować się wybierając centrum kongresowe i jak zorganizować event tego rodzaju? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

Co to jest kongres? Czym różni się od konferencji?

Często te pojęcia stosowane są zamiennie. To błąd! Mimo iż właściwie każde centrum kongresowe oferuje obie formy zgromadzeń, kongres zwykle ma szerszą skalę niż konferencja, nawet dla kilku tysięcy osób zaproszonych w celu omówienia konkretnego tematu, którego dotyczy jego organizacja. Kongresu nie powinno mylić się z konferencją także dlatego, że zazwyczaj jego częstotliwość jest ustalana z góry, nawet na kilka lat, podczas gdy konferencja nie ma żadnych wytycznych co do cykliczności, ponadto w odróżnieniu od kongresu zwykle trwa krócej, ale pozwala na swobodniejszą wymianę informacji. Wiedząc co to jest kongres i czym różni się od konferencji, łatwiej jest podjąć decyzję o tym, jak zorganizować event tego rodzaju, tak aby osiągnąć cel zacieśnienia relacji z otoczeniem firmy.

Wybieramy centrum kongresowe - na co zwrócić uwagę?

Oczywistym kryterium wyboru do organizacji kongresu jest miejsce, które pomieści zaplanowaną ilość zaproszonych uczestników. Poza tym, każde szanujące się centrum kongresowe ma osobę, a nawet cały zespół ludzi, których zadaniem jest opieka nad zleceniem. Taka osoba doskonale wie jak zorganizować event, potrafi doradzić najlepszą formę pasującą do profilu firmy lub organizacji, pomaga w ułożeniu planu całej imprezy i czuwa nad nią - od uzgodnienia terminu, poprzez rejestrację uczestników, ustalenie budżetu, na przygotowaniu materiałów reklamowych skończywszy. Ponadto musi wiedzieć nie tylko jak zorganizować kongres, ale zwykle też czuwać nad jego właściwym przebiegiem - reagując na zaistniałe problemy, których nie sposób przewidzieć na etapie planowania organizacji kongresu. Inną istotną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę wybierając centrum kongresowe jest jego zaplecze techniczne, czyli odpowiednie nagłośnienie dostosowane do publiczności i wielkości pomieszczenia, właściwe oświetlenie, a także umożliwienie projekcji treści prezentacji za pomocą wysokiej jakości sprzętu (projektory, właściwej wielkości i jakości ekrany), aby zapewnić wszystkim uczestnikom doskonały widok, nawet z ostatnich miejsc.

Restauracja, spa i inne atrakcje w centrum kongresowym - organizacja kongresu na najwyższym poziomie

Odpowiednia sala, sprzęt, oświetlenie i opiekun imprezy to absolutne podstawy każdej imprezy, jednak warto przyjrzeć się bliżej wszystkim atrakcjom, które oferuje centrum kongresowe. Dużą przewagę mają te obiekty, które nie tylko wiedzą jak zorganizować event, ale też dysponują własną restauracją, strefą spa lub wellness, a także współpracują ze sprawdzonym i godnym polecenia hotelem - warto na to zwrócić uwagę, jak również na lokalizację, w której znajdują się sale konferencyjne. Szczecin to miasto, które coraz częściej wybierane jest na organizację kongresu, i nie bez powodu - stanowiąc od wieków istotny węzeł logistyczny, jest doskonałą bazą biznesową, zwłaszcza w wymiarze międzynarodowym, a także miejscem o ciekawej historii i wielu atrakcjach, które uczestnicy kongresu mogą zwiedzać opuszczając w przerwach sale konferencyjne. Szczecin i jego potencjał biznesowy został dostrzeżony przez inwestorów już jakiś czas temu, ale dopiero teraz doczekał się odpowiedniego miejsca do spotkań.

Hanza Tower i Hotel Dana - nowoczesne centrum kongresowe i sale konferencyjne. Szczecin zaprasza!

Niepowtarzalna, starannie zaprojektowana architektura, prestiżowa lokalizacja w centrum miasta Szczecina, bliska odległość od dworca kolejowego, portu lotniczego, doskonałe połączenie z najistotniejszymi miastami w Polsce i Europie - to atuty centrum kongresowego Hanza Tower, które zrobią wrażenie na każdym uczestniku konferencji czy kongresu. Obiekt dysponuje salami o powierzchni 600m2, ale także mniejszymi, zapraszając do organizacji kongresu, konferencji, czy szkolenia. Ponadto, w bardzo bliskim sąsiedztwie znajduje się znany i ceniony 4* Hotel Dana, który rekomendujemy jako doskonałe zaplecze noclegowe, ale nie tylko - to również profesjonalne sale konferencyjne do organizacji eventów nawet do 250 osób. Zarówno Hanza Tower, jak i Hotel Dana to idealne miejsce dla biznesu nie tylko dzięki nowoczesnym salom, doskonałemu sprzętowi, ale także restauracjom, które znajdują się w obu obiektach, jak również innym atrakcjom, takim jak sauna, które pozwalają na mniej formalne spotkania, sprzyjając tym samym zacieśnianiu relacji z partnerami i klientami. Na dwudziestym siódmym piętrze Hanza Tower powstaje także taras o powierzchni 200 m2, z którego uroków będą mogli korzystać zarówno goście centrum kongresowego, jak i Hotelu Dana, podziwiając widoki na panoramę miasta, Jezioro Dąbie oraz Zalew Szczeciński. Zaskocz swoich gości i pokaż co to jest kongres na najwyższym poziomie - z Hanza Tower i Hotelem Dana to proste!

HANZA FOLDER

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM DZIAŁEM SPRZEDAŻY

Zapisz się do newslettera Czekają na Ciebie najnowsze promocje i wydarzenia!

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij